Положення податкового кодексу щодо оподаткування пенсій визнали таким, що не відповідає Конституції України.

Таке рішення ухвалив Конституційний суд, 27 лютого. З приводу суперечливого моменту в законі до суду звернулося 48 народних депутатів.

Таким чином, неконституційним визнане положення абзацу першого підпункту 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України, який передбачає оподаткування пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних з Пенсійного фонду чи бюджету.

Податок скасовується для тих виплат, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, а також для пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на їх обов’язковість надана Верховною Радою, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина з "Холостячки" широко розкинула ніжки на зеленій галявині, не всі оцінили: "Виглядає, ніби знову народила..."

У окупантів істерика: дрони влучають в "яблучко", перетворюючи ворогів на "хороших русскіх"

Кара їх наздоганяє: бригада, що звірствувала у Бучі відправилася у пекло

Телеведуча Алла Мазур ридає над втратою: "Стерті в порох"

Показати ще

Пояснюючі такий висновок, КС зазначає, що у сфері пенсійного забезпечення справедливим має визнаватися такий підхід законодавця, при якому забезпечується пропорційне співвідношення між страховими внесками і розміром пенсій.

Крім того, суд пояснює, що в українське законодавство щодо виплати пенсій за останні два роки вже тричі вносили правки. Таким чином, українці насправді не мали поняття, що порушуються їхні права.

Пункт в документі, що визначає оподаткування соцвиплат, суперечить справедливості та принципам правової визначеності, тому з цього моменту він скасовується і оскарженню не підлягає.

Які нюанси пенсійної реформи варто знати українцям

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", з січня на третину підняли виплати для українських пенсіонерів. На сьогоднішній день середній розмір пенсії становить 2480 гривень.

Виплати пенсій військовослужбовцям планують підвищувати в три етапи. Саме військові виплати наразі переросли в криваву боротьбу. Під Верховною Радою розгорнули наметове містечко. Пенсіонери прийшли до депутатів зі своїми вимогами.