З тих пір, як в Україні мінімальна зарплата зросла з 3200 до 3723 гривень, збільшилося і податкове навантаження: якщо раніше потрібно було платити 1328, то тепер - 1545. До речі, для роботодавців подорожчає порушення КЗпП.
Наприклад, якщо в минулому році співробітнику платили менше належних 3200, керівництво ризикувало нарватися на штраф в розмірі 32 000. Коли мінімалка оновилася, грошове покарання збільшилося до 37 тисяч.
Якщо при торішньої мінімальної зарплати податок в Києві на квартиру площею 100 квадратів становить 1280 грн, після зростання мінімалки податок збільшиться до 1489 грн.
Також в Україні зріс прожитковий мінімум - з 1700 до 1853 грн. Відзначається, що від нього, наприклад, залежить розмір субсидії. Так, середньомісячний дохід на одну людину ділиться на два прожиткові мінімуми і множиться на 15%. Чим вищий прожитковий мінімум і нижчий дохід сім'ї, тим більшою буде субсидія.
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Від прожиткового мінімуму залежить і разова допомога для призовників строкової служби. Вони мають право на матеріальну підтримку від держави у вигляді двох прожиткових мінімумів.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що прем'єр Володимир Гройсман розповів, як розбагатіли українці за минулий рік.