У Запорізькій області жінка віддала органи свого сина двом жінкам з серйозною хворобою нирок. Передає Clutch.

Синові Лілії Михайлівни було 43 роки, коли він трагічно загинув, отримавши травми, несумісні з життям.

"Якщо його вже не врятувати, хай він врятує чиїсь життя. Все одно його душа вже пішла, а все інше, якась частинка в когось буде жити", - розповідає жінка.

Органи свого сина Лілія Михайлівна погодилася віддати для трансплантації двом жінкам з важкими захворюваннями нирок. Одна з них, Ольга, змушена постійно відвідувати процедури гемодіалізу. Інша, Марина, підключена до апарату через те, що у неї відмовили нирки. Пацієнтки вважають трансплантацію не інакше, як дивом.

Популярні новини зараз

Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Показати ще

На щастя, нові нирки прижилися у обох жінок. Зараз вони знаходяться в лікарні, але незабаром зможуть поїхати додому і зажити звичайним життям.

Медики розповідають про те, що випадків, коли люди погоджуються віддати органи родичів, не так вже й багато. Як правило проявляє себе психологічна травма, рідні не поки не усвідомлюють, що людини більше немає.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", сьогодні, 17 травня Верховна Рада прийняла закон № 2386-1 про трансплантацію анатомічних матеріалів людині. Свої голоси за документ віддали 255 народних депутата.

Кожна людина може добровільно погодитися або відмовитися від посмертного донорства. У першому випадку потрібна письмова заява, відмітка в паспорті або посвідченні водія та внесення даних в єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

В іншому - назвати довірену особа, після смерті людини оприлюднить її згоду або заборона на трансплантацію її анатомічних матеріалів.

Крім того, забороняється використання анатомічних матеріалів, якщо ні в кого спитати дозволу; проти суд, правоохоронці або судмедексперт. Не можуть посмертно бути донорами ветерани АТО і ООС, діти-сироти, визнані недієздатними а також ті, особистість яких не встановлена.

Визначення донора відбувається автоматично, по Єдиній системі трансплантації. Для пошуку пари треба врахувати ряд показників, наприклад імунологічну сумісність, наскільки екстрено потрібна трансплантація, відстань тощо. Пріоритет надаватиметься неповнолітнім реципієнтам і живим донорам, які раніше надавали свої анатомічні матеріали.