Багато українців вже втомилися від постійних змін погоди. Але, на жаль, така ситуація буде тривати ще якийсь час. Про це повідомив народний синоптик Леонід Горбань порталу АіФ-Україна.
За словами експерта, на території України в найближчий рік не буде спостерігатися підвищення температури, незважаючи на глобальне потепління. Крім того, в перспективі, в країні стане тільки холодніше.
Синоптик також заявив, що спека цього літа є не наслідком зміни клімату, а спровокована розташуванням планет до Сонця.
Як додав Горбань: "За моїми розрахунками, в наступному році буде помірна температура. Спека, яка є зараз, спровокована тим, що всі планети Сонячної системи, в тому числі Земля, встали по одну сторону Сонця. Виходить, що енергія планет виявилася занадто високою для Землі, тиск на екватор збільшилася, гаряче повітря з Африки кинувся на Європу ".
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Таким чином, за прогнозом, зима в Україні буде помірною, без сильних морозів, але в найближчі роки зими будуть ставати все більш холодними. Крім того, синоптик не виключає і малого льодовикового періоду.
Наостанок Горбань додав: "Ні про яке глобальне потепління мови не йде. Навпаки, зими будуть холодніші, і навіть нормальні вчені говорять про малий льодовиковий період. Літо теж буде йти ближче до прохолоди, ніж до спеки ".
До слова, це абсолютно розходиться з прогнозами інших синоптиків, які пророкують жителям Землі аномальну спеку протягом наступних п'яти років.
Варто також згадати про те, що Паризька хартія по клімату не врятує від глобального потепління. Потрібно приймати більш радикальні заходи і негайно переходити на "зелене" виробництво.
Про це повідомляють ЗМІ.
Далеко не всі країни дотримуються положень паризького договору щодо клімату. Таке зневажливе ставлення до проблеми погіршує становище. Якщо людству не вдасться в найближчі роки утримати підвищення середньої температури за Землі в межах 1-2 градусів, то нашу планету очікують серйозні катаклізми.
Запустяться незворотні процеси і до середини XXI століття будинок людства перетвориться в "велику теплицю", де багато населені території стануть непридатними для проживання. Запобігти катастрофі можна лише негайно перейшовши на екологічно безпечне виробництво.
Разом з тим варто відзначити, що в одному з найекстремальніших місць світу, американської Долині Смерті, був зафіксований рекордно спекотний місяць за всю історію.
Середня температура повітря за місяць там становила +42,28 градусів за Цельсієм.
Метеорологи відзначають, що температурні показники не набагато, але все ж затьмарюють попередній рекорд, який зафіксували в липні 2017 року.
"Нові дані є попередніми, - зазначив Тодд Лерікос з Національної служби погоди. - Вони будуть перевірені перед тим, як увійдуть в остаточні звіти".
Тоді середньомісячна температура досягла позначки в +41,89 градусів. До цього рекордною вважалася температура +41,8 градуса за Цельсієм, яку зафіксували в 1917 році.
Відзначається, що протягом місяця стовпчик термометра піднімався вище +49 градусів Цельсія 21 день з 31 і не опускався нижче 38 градусів протягом 10 днів. У 2018 року серед цих екстремальних умов були чотири дні поспіль, коли температура досягала +52,7 за Цельсієм.
Що таке Долина Смерті? Це межигірна впадина в американських штатах Каліфорнія і Невада. Долина Смерті розташована на південний схід від гірського ланцюга Сьєрра-Невада, в Великому Басейні на території пустелі Мохаве. Також там, на поверхні висохлого озера Рейстрек-Плайя, виявлено цікаве геологічне явище - Рухомі камені.
Середня температура в липні в цьому місці сягає +46 градусів, вночі опускається до +31. Найхолодніший час - з кінця листопада по лютий: температура повітря опускається до +5 - +20 градусів.
Нагадаємо, на Землі щонайменше два мільярди людей не мають доступу до питної води, і вона стає ще більшим дефіцитом, ніж раніше. Припускають, що до 2050 року ця кількість може зрости до 50%.
Також Знай.ua писав про те, що по тому, як виглядають хмари, можна робити прогнози. Наприклад, білі пухнасті (кучеряві) віщують хорошу погоду.