На обрії з'явилася надія на здешевлення палива в Україні — вже за кілька тижнів вартість бензину та дизеля може повернутися до докризового рівня.
Про це повідомив експерт ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук в ефірі "Українського Радіо".
Після загострення між Іраном та Ізраїлем ціни на нафту тимчасово зросли, адже ринок відреагував на ризики постачання. Попри те, що ситуація стабілізувалася, зниження цін ще не настало, тому що українські трейдери продовжують отримувати паливо, закуплене за вищими цінами.
Без прописки тепер заборонено? Що загрожує українцям у 2025 році та як не встряти у штрафи
Росія почала оснащувати шахеди ракетами: українцям пояснили нову небезпеку
Пенсіонерам подвоять доплати: хто отримає більше грошей
Українців попередили про масові перевірки: додому нагрянуть соцслужби
За словами Косянчука, якщо не виникнуть нові конфлікти, ціни можуть почати знижуватися вже через 2-3 тижні. Проте існує й інший сценарій.
"Але це оптимістичний сценарій. Є ще один момент. Навіть якщо ціни знизяться, а попит перевищуватиме пропозицію, то європейські нафтотрейдери включать так звану премію, що було в квітні-травні 2022 року, коли премії складали до 170 доларів на тонні", - заявив експерт.
Також він додав, що Україна надзвичайно залежна від імпорту нафтопродуктів, що робить її чутливою до будь-яких цінових коливань на міжнародному ринку.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, паливо з каверзою: як відвідування АЗС може обернутися штрафом або позбавленням прав.
Також наш портал інформував, не кожен зможе собі дозволити: українців попередили про глобальне подорожчання бензину.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, цінові баталії на АЗС: як змінилася вартість бензину, дизеля та автогазу.