У Конча-Заспі під час війни захотіли розширити їдальню на території стадіону за 88,3 млн грн, а переможцем, який виконуватиме завдання з реконструкції, стала дуже сумнівна фірма.

На реконструкцію їдальні з розширенням приміщень ДП "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа" з бюджету виділили 88,3 млн. грн. Незважаючи на оголошений аукціон, тендер провели лише з одним учасником - ТОВ "КБК", згідно з інформацією в системі держзакупівель Prozorro.

Тендер на ремонт їдальні, скріншот

Інформація аналітичної системи YouControl свідчить, що КБК часто виграє державні тендери і заробляє навіть більше, ніж на приватних замовленнях. Наприклад, у 2017 році на держзакупівлях компанія заробила 114 млн грн, а на інших замовниках – не більше 70 млн. Подібна ситуація була і в 2018 році, пише Телеграф.

Прибуток КБК, Телеграф

Популярні новини зараз

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

У 2012 році ЗМІ поширили новину про перемогу компанії на тендері в Кіровоградській області на суму 3,84 млн грн. Тоді "КБК" належав ексмеру облцентру Миколі Москаленку та його синові Кирилу. Вони, у свою чергу, створювали штучну конкуренцію на тендерах через інші свої фірми.

Після 2014 року власником компанії став Ігор Петрик із Полтавської області. Він займався реконструкцією набережної в Ужгороді на 21 млн. грн. З роками прибуток лише зростав – у 2020 році перемога в тендері чиновників Печерської РДА на загальну суму 29,8 млн грн.

Також компанія фігурувала у судових розглядах після перемог. У 2018 році КБК запланувала ремонт площі Шандора Петефі в Ужгороді за 30,9 млн грн. Його виконали, але за два роки з'ясувалося, що неякісно. Довелося вилити ще 5 млн на повторний ремонт, тієї ж "КБК".

Держаудитслужба з’ясувала, що догор порушив законодавство, адже тендер на повторний ремонт можна було провести не пізніше серпня 2021 року, через три роки після завершення основного, а фактично його завершили 29 жовтня 2021 року. Згідно із законом, потрібно було призначати новий тендер, але тоді "КБК" не зміг би отримати держзамовлення майже на 5 мільйонів гривень без аукціону.

Департамент міського господарства Ужгорода через суд таки довів своє право не проводити новий тендер, і тоді мерію підтримав Верховний суд України. А ось Господарський суд Київської області стягнув із "КБК" 35 тисяч, які фірма заборгувала водоканалу Ужгорода.

Рішення суду, скріншот Телеграф

Нагадаємо, держпідприємство вирішило "озолотити" свою їдальню майже 90 мільйонів: скандальний тендер обурив країну

Раніше ми писали про те, що сімейний розпил бюджету? Родичі отримали 3 мільйони на ремонт укриттів від сільради у Черкаській області

Як повідомляв Знай.ua, КМДА хоче витратити на дорогу 148 мільйонів гривень: "заливають" туди гроші з 2017 року