Для наших читачів, які сумлінно ставляться до сплати комунальних послуг є дуже важливі новини. Цього разу ми разом розберемося, якою у 2023 році буде сума у платіжках за доставку газу та як правильно її розрахувати.
Про це стало відомо завдяки сюжету одного із українських телеканалів.
Як самостійно розрахувати абонплату
Для цього потрібно знати тариф вашого облгазу за розподіл та обсяг споживання блакитного палива за минулий газовий рік.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Тарифи зазвичай є на сайті постачальника послуги або вказані в платіжці. Індивідуальний обсяг споживання газу можна знайти в особистому кабінеті або також у платіжці.
Схема розрахунку абонплати за доставку газу: сума кубів газу, спожитого протягом року, множиться на тариф за його доставку. Отримане ділимо на 12 місяців.
Наприклад, за споживання 1600 кубометрів за газовий рік щомісячна абонплата за доставку газу в Одеській області (тариф — 1,308 грн з ПДВ) становитиме 174,40 грн (1600×1,308:12), а у Львівській області (тариф — 2,028 грн з ПДВ) - 270,40 грн (1600×2,028:12).
У яких випадках можна не платити за доставку газу
Відповідно до законодавства, навіть якщо споживач не користувався газом протягом року, але підключений до труби, він все одно має сплатити послугу з розподілу газу. Щоб не платити, труба має бути відрізана, а такий факт зафіксовано в документах.
Для споживачів із нульовим споживанням, а також для тих, хто користувався газом менше 9 місяців, НКРЕКУ запровадила мінімальний платіж за доставку газу. Він розраховується виходячи з чинних норм споживання газу та залежить від наявних у споживача газових приладів.
Якщо споживач користується тільки газовою плитою, то його замовлена потужність встановлена на рівні 39 кубометрів на рік.
Для споживачів, які мають газову плиту або колонку, мінімальна замовлена потужність становить 126 кубометрів. Для тих, хто використовує газовий котел для опалення – 314 кубічних метрів. Мінімальну плату за доставку газу встановлено і у випадку, якщо труби газопостачання опломбовано.
Нагадаємо, "Що ви творите?": платіжки за газ для українців погладшали майже на 50%.
Раніше повідомлялося, що українці зможуть заощадити на комуналці вже сьогодні: кому перерахують вартість послуг.