На поверхні Місяця вдалося знайти одну з древніх печер. Вчені з Японії вважають, що вона ідеально підійде для розміщення дослідної бази всередині.

Про це повідомляє національне аерокосмічне агентство JAXA. Печера знаходиться під кратером Маріус на зовнішній стороні супутника Землі. Вона утворилася в результаті вулканічної активності. Вчені вважають, що вік печери становить приблизно 3,5 мільярда років, а довжина - 50 кілометрів.

Печеру змогли виявити на основі аналізу даних. Які переслав дослідницький зонд "Кагуя". Космічному апарату вдалося зняти вхід до печери, а також вивчити її підземну структуру.

Її будова і розміщення найкраще підходити для будівництва бази на Місяці. Печера захистить дослідників від негативного впливу радіації і вкриє від різких перепадів температури.

Популярні новини зараз

Нечесна індексація: чому пенсіонери отримують менше, ніж повинні

ПриватБанк попередив про нові тарифи з 1 січня: за що доведеться платити

Відключення триватимуть до весни: де буде найгірша ситуація зі світлом

Схема з лічильниками: українцям нараховують космічні борги за світло

Показати ще

Найзагадковіші знімки з поверхні Місяця

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вивчати космос стане ще простіше за допомогою нововведення від Google.