Місяць безлюдний і безвоздушний. Однак так було не завжди. Останні дослідження дають підставу вважати, що раніше атмосфера Місяця все-таки була. Як повідомляє ФайнаІдея, цей період припинився близько 3-4 мільярдів років тому. Основою цієї атмосфери були гази, що супроводжували вулканічні виверження.

Про це можуть свідчити численні басейни, наповнені вулканічним базальтом. Ці величезні відкладення утворилися внаслідок випліскування магми на поверхню Місяця.

Астронавти місій "Аполлон" доставили зразки цього базальту на Землю, і ми тепер знаємо, що потоки лави містили окис вуглецю і інші газові складові, сірку, і навіть будівельні блоки води. Зараз у нашого Місяця немає атмосфери, оскільки йому не вистачає досить сильного магнітного поля і достатньої маси, щоб утримати навколо себе атмосферу. На відміну від Землі, що має достатню масу і магнетизм, будь-яка атмосфера навколо Місяця швидко зруйнувалася б під впливом сонячного вітру.

Отже, в історії нашого супутника всеж-таки був період існування атмосфери. Аналіз базальту з поверхні Місяця показує, що найбільша вулканічна активність проходила приблизно 3,5 млрд років тому. А значить, в цей період планета мала власну газову оболонку.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про атмосферу Венери

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Показати ще