У сучасному світі, якщо ми не "заліпаємо" у своїх смартфонах, то сидимо перед екранами комп'ютерів. Дослідження показують, що більшість офісних працівників (від 50 до 90%) стикаються з перевтомою очей, їх почервонінням і головним болем. Далі розглянемо способи, як з цим боротися.
Регулярно обстежуйте очі у фахівця
Якщо ви працюєте за комп'ютером щодня, експерти рекомендують проходити комплексну перевірку очей кожен рік. Так можна виявити проблеми перед тим, як вони розвинуться.
Дайте своїм очам простір
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров"
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Чим ближче ви тримаєте девайс до очей, тим важче їм фокусуватися. Дослідження по втомі очей від комп'ютерів передбачає, що екрани повинні бути на відстані не менше 40 см від обличчя. Якщо на такій відстані вам важко читати, спробуйте збільшити шрифт замість того, щоб підсовувати гаджет ближче до очей.
Робіть перерви
Намагайтеся регулярно робити перерви, щоб відпочити від екрану. Дайте очам шанс відпочити і відновити рівень вологи. Опитування показують, що багато офісних працівників протягом дня відриваються від екрану не більше ніж на півгодини. Хоча насправді нам рекомендують робити 15-хвилинні перерви після кожних двох годин із девайсом.
Зменшіть яскравість
Яскравість - одна з найбільших причин втоми очей, пов'язаних із гаджетами. Ви можете зменшити цей вплив, користуючись смартфоном або ноутбуком у достатньо освітленому приміщенні. Якщо ваш девайс постійно яскравіше, ніж середовище навколо, це призведе до втоми очей.
Робіть вправи для очей
Коли ми дивимося в екран годинами, втомлюється здатність концентруватися. Щоб цього уникнути, багато експертів рекомендують правило "20/20/20". Відволікайтеся кожні 20 хвилин від екрану і фокусуйтеся на об'єкті на відстані хоча б 6 метрів протягом 20 секунд.
Блимання
Ми цього не усвідомлюємо, але наші очі моргають по-іншому і рідше, коли ми "заліпаємо" в телефоні або у комп'ютер. Зазвичай ми моргаємо близько 15 разів у хвилину, але ця кількість знижується на третину, коли ми дивимося на екран. При цьому під час моргання верхня повіка не опускається повністю. Тому очному яблуку важче залишатися вологим, так як сльози, що покривають очі, випаровуються швидше.
Дивіться сюжет про очі
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", вчені дізналися про воду таке, що кардинально змінить її застосування.