Національний банк України скасував заборону банкам на купівлю іноземної валюти за дорученням клієнтів. Обмеження були введені 25 лютого на 5 днів.

Правки внесені постановою №131 від 25 лютого, яке опублікували на сайті Нацбанку в середу ввечері. Постанова діє з 26 лютого.

Скасували також ще одну норму попередньої постанови щодо купівлі безготівкової іноземної валюти за гривні в межах встановлених лімітів відкритої валютної позиції в сумі, що не перевищує 0,5% розміру регулятивного капіталу банку (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ), протягом одного робочого дня.

Залишили норму про збільшення з 3 до 4 днів терміну, після закінчення якого гривню на спецрахунках можуть спрямувати на покупку іноземної валюти, або можуть здійснити авансо платежі у валюті за імпорт на суму понад $50 тис.

Так відсьогодні попит на валюту повернувся на міжбанківський ринок.

Популярні новини зараз

Дональд Трамп попався ФБР та його діти забилися в істериці: "Байден займався проституцією"

Головне за 12 серпня: порча на путіна від Курилової, шкідливі звички Приходько, Полякова в Криму, а білоруси погодилися на війну

Грошей може не вистачити: попри літній сезон, в Україні злетіли в ціні перець, огірки та кабачки

Олексій Арестович назвав чергову дату закінчення війни в Україні: "Вони готові віддати..."

Показати ще

Прем'єр Арсеній Яценюк піддав різкій критиці попереднє рішення Нацбанку №130, трактував його як закриття міжбанку. У свою чергу глава Нацбанку Валерія Гонтарєва пояснила його введеною на початку тижня посиленою перевіркою імпортних контрактів, що вимагало від Нацбанку додаткових ресурсів, коштів і часу на верифікацію операцій.