У католицький Святвечір, 24 грудня, поряд із Землею пролетить гігантський астероїд 2003 SD220 (163899).
Він наблизиться до нашої планети на 11 мільйонів кілометрів - це в 28 разів дальше від Місяця. Побачити небесне тіло можна буде тільки через телескоп.
За словами вчених, астероїд є вуглистим хондритом або, іншими словами, С-хондритом, він має темне забарвлення та високий вміст заліза. Саме до цього типу астрономи відносять 75% відомих науці астероїдів.
Читайте також: Місячне затемнення - вид із космосу (відео)
Вчені підрахували, що 2003 SD220 має швидкість 101 тисячу кілометрів на годину і повільно обертається. Його довжина, імовірно, складає від 1,1 до 2,5 кілометра. Астероїд своїми обрисами нагадує курячу ніжку.
Штормити буде сильно і неодноразово: Україну в грудні накриє низка магнітних бур - дати
У Польщі запустили нові правила: що зміниться для українців
Українці можуть залишитися без пенсій: кому припинять виплати
Українців попередили про масові перевірки: додому нагрянуть соцслужби
Спеціалісти запевняють, що це небесне тіло не створюватиме жодної загрози для землян ще 200 років. Наступного разу астероїд пролетить повз нашу планету в 2018 році.