У зв'язку з лютими морозами та черговими відмовами "Газпрому" в постачанні газу, глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв запропонував обмежити споживання газу в країні 3 та 4 березня. Він повідомив, що зараз в Україні дефіцит газу в обсязі приблизно 10 млн кубометрів на добу.
Андрій Коболєв сказав про це на засіданні РНБО, як передає "Інтерфакс-Україна".
"Так як ми зараз знаходимося в періоді низьких температур і підземні сховища газу працюють на максимум, як раз ці 18 млн кубометрів - по добовому споживанню 200, а це рекордно високе споживання і стало нашим дефіцитом", - запевнив глава НАК.
Також він зазначив: "Ми зможемо цей дефіцит частково закрити, купуючи газ європейського напрямку за досить високими цінами, але всі ці рахунки будуть виставлені" Газпрому "за недотримання умов контракту, але ми очікуємо, що приблизно 10 млн кубічних метрів на добу буде очікуваним дефіцитом, які на даний момент ми перекрити не можемо ".
Згодом рівень використання газу знову стане стандартним, оскільки чекають потепління. Проте, Коболєв переконаний, що дефіцит варто перекрити впродож 1-4 березня цього року.
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Українців позбавлятимуть водійських прав: хто в зоні ризику
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
"Що пропонується? Є план дій, затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 2 листопада 2015 року. Цей план дій передбачає введення спеціального режиму споживання газу, коли підприємства, що мають альтернативні види палива, переходять на альтернативні види, і доводиться працювати з компаніями теплової генерації по зменшенню споживання газу приблизно на 5-10% ", - підкреслив Андрій Коболєв.
Зараз найбільш небажаним є використання транзитних потоків газу, і здається, що "Газпром" саме до цього підштовхує. Глава НАК переконаний, що така ситуація є неприпустимою тому, щоб не створювати дефіцит газу в системі потрібно вжити заходів.
"Юридично Україна має право використовувати газ. Ми його оплатили, у нас є всі права його використовувати. Нашою проблемою є те, що за нашими очікуваннями, саме цього очікує "Газпром ", так як вони хочуть з точки зору піару сказати європейцям:" дивіться , знову беруть російський газ ", - запевняє Коболєв.
З огляду на останні події глава НАК запропонував Міненерговугілля запустити даний план в дію з 3 березня.
Як повідомляв портал "Знай.ua" після звернень до суду Нафтогаз здолав Газпром.