Розпочато кримінальне провадження за фактом можливого умисного застосування поліцейським спецзасобів проти журналіста "Радіо Свобода", який знімав на відео, як силовики зносили наметове містечко.
Цю інформацію оприлюднила прес-служба прокуратури Києва на своїй сторінці в Facebook.
"Так, за словами представника преси, перебуваючи під будівлею Верховної Ради України по вул. Грушевського і здійснюючи відеозйомку ранкових подій, до нього зі спини підійшов поліцейський і, незважаючи на пред'явлене посвідчення журналіста, застосував спецзасіб", - повідомляє прес-служба прокуратури.
Для того, щоб перевірити ці дані було зареєстровано кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).
До того ж повідомляється, що слідчим СВ ГУ СБУ було доручено провести досудове розслідування в місті Києві та Київській області. Прокуратура міста Києва буде здійснювати нагляд у формі процесуального керівництва.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Як повідомляє "Радіо Свобода", проти кореспондента Сергія Нужненко один зі співробітників поліції застосував газовий балончик. Журналіст каже, що це сталося в той моммент, коли він вів фото - і відеозйомку.
"При ньому було посвідчення журналіста, яке він тримав перед собою. Камера була спрямована в бік наметів активістів. В один момент співробітник поліції наблизився до кореспонденту зі спини і розпорошив вміст балончика йому в обличчя", - сказано в заяві.
За даними Hromadske.ua, Нужненко діагностували хімічний опік.
"Хімічний опік, зараз приїхали з лікарні в поліцію", — розповів він.
Як повідомляє Андрій Крищенко, голова Національної Поліції Києва, Нужненко вже написав заяву в правоохоронні органи.
"Заяву зареєстровано, буде призначена службова перевірка, матеріали направлені в прокуратуру міста. Ще ми перевіряємо соцмережі щодо дій поліції стосовно ще двох журналістів", - уточнив Крищенко.
До цього як мінімум троє журналістів зробили заяву про те, що під час штурму наметового містечка проти них була застосована сила з боку правоохоронних органів.
Зокрема, журналіста Hromadske.ua Богдана Кутєпова, за його словами, вдарили ногою.
Влада Красинського, репортера видання Insider, жорстоко виштовхали щитами з місця події.