У мережі показали фотографію пожежі в Чорнобильській зоні, зроблену з висоти.

Відповідний знімок розміщено на сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України.

Відзначається, що пожежа спалахнула в 10:10 у вівторок, 5 червня. Так, загорілася суха трава, вогонь поширився на лісовий масив площею близько 10 га

"Радіаційний фон в містах Київ, Чорнобиль і на промисловому майданчику ЧАЕС знаходиться в межах норми, зокрема: у Києві радіаційний фон складає 11 мкР/год (безпечний рівень - до 30 мкР/год); у місті Чорнобиль радіаційний фон складає 24,1 мкР / год (безпечний рівень - до 50 мкР / год); на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС радіаційний фон складає 50,7 мкР/год (безпечний рівень - до 140 мкР/год)", - додали в ДСНС.

Популярні новини зараз

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

"Знай.uа" нагадує, що в Чорнобильській зоні спалахнула пожежа. Перші стовпи диму працівники ЧАЕС спостерігали приблизно з десятої ранку. Спочатку вирішили, що ученья, але потім виявилось, що все серйозно.

В управлінні ДСНС в Київській області підтвердили, що борються з вогнем.

"У Чорнобилі стійкий запах диму і серпанок. Дивно, коли перевіряють службу ГО то і гуде сирена, і повідомлення йде. А тут, як завжди мовчать. Але можна було, для того, що б не було припущень по радіомережі Чорнобиля дати інформацію ... заспокоїти людей. Мені вже телефонують і запитують, коли буде евакуація працівників", - написав організатор співтоваристві "Чорнобиль з перших вуст" Фейсбук ".

Учені з Великобританії запустили проект з вивчення того, як відновлюється планета після такої жахливої катастрофи в Чорнобилі. Зокрема, дослідників цікавив стан місцевої флори і фауни: важливо зрозуміти, скільки часу потрібно природі, щоб повернутися на правильний шлях розвитку.

Перші ж дослідження на місцевості показали дивовижну картину: у Чорнобильській зоні відчуження не тільки практично відновилася популяція тварин-ендеміків, але і з'явилися кілька видів, які вважалися зниклими більше століття тому.