В Чорнобильській зоні відчуження загорівся ліс. Пожежа охопила 10-кілометрову територію навколо станції.
Як повідомили в Державному агентстві України з управління зоною відчуження, о 10:00 в лісі виявили задимлення і загоряння трав'яного покриву і чагарнику. Туди направили 11-ту Державну пожежно-рятувальну частину з охорони ДСП ЧАЕС.
За інформацією рятувальників, в зоні вогонь гасять 29 одиниць техніки і 126 співробітників ГСЧС, в тому числі авіація (два літаки АН-32П і вертоліт Мі-8). Авіація ГСЧС на палаючий ліс скинула 41,5 тон води.
На даний момент триває ліквідація окремих осередків пожежі. Також в екстреному повідомленні вказується, що на території промислового майданчика ЧАЕС загорянь немає. Загрози розповсюдження вогню на саму ЧАЕС також немає.
В агентстві стверджують, що пожежа не вплинула на радіаційний стан промислового майданчика ЧАЕС. Крім цього, перевищень контрольних рівнів, встановлених для даної території, не зафіксовано, радіаційна обстановка - в нормі.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Чи варто панікувати жителям Києва та області
Пожежа в Чорнобильській зоні викликав активну реакцію в соцмережах, деякі користувачі в паніці радять в Києві закривати вікна. В ГСЧС Києва розповіли, чи справді небезпечна ця ситуація.
"Дим радіацію не переносить, тому жителям Києва побоюватися і панікувати не варто. Крім цього, в Чорнобильській зоні щорічно відбуваються подібні пожежі", - зазначає спікер ГСЧС Світлана Водола.
За її словами, в небезпечних умовах працюють пожежні в самому чорнобильському лісі, на землі. Там співробітникам ГСЧС доводиться перевіряти рівень радіації за допомогою дозиметрів. У місті ж і Київської області жителям турбуватися не варто.
Рятувальники повідомили про радіаційний фон станом на 17:30. У Києві рівень радіації становить 10 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 30 мікрорентген на годину).
При тому, у місті Чорнобиль радіаційний фон становить 24,1 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 50 мікрорентген на годину). На промисловому майданчику Чорнобильської АЕС - 50,7 мікрорентген на годину (безпечний рівень радіаційного фону - 140 мікрорентген на годину).
Як повідомляв портал "Знай.ua", у Чорнобильській зоні спалахнула пожежа.
Перші стовпи диму працівники ЧАЕС спостерігали приблизно з десятої ранку. Спочатку вирішили, що навчання, але потім все виявилося серйозно. Осередки пожежі знаходяться у "Рудому лісі" – найбільш забрудненому місці зони відчуження.