Ситуація з гасінням пожежі в Чорнобильській зоні дещо змінилася. Про це повідомили в прес-службі Міністерства внутрішніх справ України.

Так, станом на 8:30 рятувальники локалізували місце пожежі до 1,5 гектара. До ліквідації пожежі залучено 50 чоловік особового складу та 150 одиниць техніки.

Як запевняють у міністерстві, радіаційний фон в містах Київ, Чорнобиль і на промисловому майданчику ЧАЕС знаходиться в межах норми.

Популярні новини зараз

У темряві збираємо на ремонт? Влітку тарифи на світло для простих українців зростуть до 4,8 грн

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо

Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці

Показати ще

Нагадаємо, пожежа в Чорнобилі виникла вранці, 5 червня 2018 року, і охопив територію на площі близько 10 га.

Як повідомлялося, за станом на вечір середи, 6 червня, пожежу в Чорнобильській зоні вдалося локалізувати, однак рівень радіації в точці пожежі був підвищений. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

"Так деревина, яка проходить по нормах радіаційної безпеки, якщо її спалити, попіл цієї деревини збільшує концентрацію забруднення, він показує більш високий рівень. Все треба міряти. Зараз в точці пожежі підвищений рівень радіації, але підкреслюю — він нижче критичних норм", — зазначив він.

Більш того, за словами Семерака, рівень радіації в точці самого спалаху також підвищений, проте "він все ж нижче критичної норми". Його вдалося локалізувати на загальній площі близько двох гектарів.

Зазначимо, що версія про загорання сухої трави в рудому лісі Чорнобильської зони в результаті навмисного підпалу не підтвердилася. Про це заявив голова Держслужби з надзвичайних ситуацій України Микола Чечоткін.

Найбільш імовірною причиною пожежі поблизу Чорнобильської атомної електростанції є підпал. На це вказують дані поліції і ДСНС.

Правоохоронці на місці займання виявила не менше 3 факелів, що може свідчити про навмисний підпал. Зловмисники таким чином намагалися приховати сліди інших злочинів, наприклад, незаконну вирубку лісу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", пожежа в Чорнобилі наробила чимало шуму – нещодавно тут горів так званий "рудий ліс". Наскільки реальна небезпека такої ситуації, поки точно не можуть сказати ні екологи, ні рятувальники. Втім, існує версія, що небезпека насправді криється зовсім в іншому.

На каналі "ХК" в Telegram зазначили: рівень радіонуклідів в цих деревах дійсно настільки високий, що і точно встановити неможливо. Але вони не загрожують навколишньому середовищу так, як можлива пожежа на торфовищах. Якщо вогонь перекинеться туди, то ліквідувати наслідки повністю навряд чи вийде.