Олена Івановська, уповноважена із захисту державної мови, пояснила, що держава не має права втручатися у приватну сферу спілкування українців. Вона наголосила, що обмеження мовного вибору у сімейному чи дружньому колі громадян є недопустимим.

«Ми не можемо контролювати приватну сферу, — підкреслила Івановська. — Це якраз та червона лінія, за яку не варто переходити». За її словами, якщо держава почне диктувати, якою мовою українці повинні розмовляти вдома чи з друзями, це не відрізнятиметься від практики росії, яка намагається нав’язувати свою мову та обмежувати культурний простір громадян.

Розмова з дитиною. Фото з відкритих джерел

Омбудсменка зазначила, що в Україні діє принцип свободи у приватному спілкуванні: люди зачиняють двері, і держава не має права втручатися у їхнє життя. «У нас не Північна Корея і не рф, ми хочемо збудувати для своїх дітей зовсім іншу державу», — додала Івановська.

Водночас вона пропонує активно пропагувати українську мову, роблячи її популярною та привабливою, але без примусу. За її словами, країні бракує креативної реклами, яка демонструвала б переваги державної мови та мотивувала б людей користуватися нею. «Реклама має бути постійно й усюди, буквально в око впадати, у вухо влазити. У нас була дуже класна реклама традиційного одягу — у метро, Інтерсіті. І у людей з’явилося уявлення про те, що це взагалі таке», — розповіла посадовиця.

Популярні новини зараз

Українців попередили про підвищення тарифів на газ

Правила змінилися: "Нафтогаз" закликав по-новому передавати показники

Пенсія або зарплата: пенсіонерів поставили перед жорстким вибором

Уряд встановив тарифи на світло з 1 січня: скільки платитимемо

Показати ще

Таким чином, підхід держави має поєднувати повагу до приватного життя громадян із системною популяризацією української мови у публічному просторі. Примус у домашньому спілкуванні неприпустимий, а заохочення через медіа та креативні кампанії може допомогти сформувати нову культурну норму без тиску.

Нагадаємо, у школах переходять на російську: посадовець б'є на сполох

Раніше ми розповідали, що мову агресора хочуть залишити, як іноземну: кожен третій українець - за російську в школах

Також, російську у школах не можуть заборонити: у чому причина?