Біографія

Валерій Олександрович Стернійчук родом з Волинської області. Придбав популярність, ставши у 2019 році народним депутатом України (IX скликання). Раніше в малих колах був відомий як український громадський активіст, організатор культурно-розважальних заходів.

Сім'я

Не одружений, дітей немає. Проживає спільно з Карманчиковою Інною Володимирівною і її двома дітьми – Владиславом та Олександрою.

Освіта

Першу вищу освіту отримав у Волинському державному університеті ім.Л.Українки, навчаючись на факультеті географії.

Другий диплом отримав у Волинському інституті Міжрегіональної академії управління персоналом ім.В.Липинського, вивчившись на фінансиста.

Кар'єра і бізнес

Ще бувши студентом, виступав у КВК як учасник команди «Віограф». Незабаром у Луцьку став організовувати місцеві концерти та різні масові заходи. Основним родом діяльності були івент-менеджмент, організація культурно-розважальних програм. Був завідувачем ДК Підгайцівської сільради.

У 32 роки заснував організацію «Волинський актив молоді», якою і керував. Крім того, приєднався до громадської ради при мерові Луцька. Також перебував на посаді артдиректора компанії «Порт Сіті груп».

У 35 років вже керував компанією «Кінозахід», що займається демонстрацією кінофільмів, а також роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах (судячи з матеріалів, зареєстрованих в ДФС).

Мав досвід голови студентської «Ліги сміху» на Волині.

Політична діяльність

На виборах у Верховну Раду у 2012 році очолював дільничну виборчу комісію в Луцьку.

Бувши артдиректором «Порт Сіті груп», під час місцевих виборів 2015 року подав свою кандидатуру як безпартійний, балотуючись по 38 округу (Луцька міська рада VII скликання) від партії «УКРОП». В місцевий парламент так і не потрапив.

У 2019 році, під час кампанії президентських і парламентських виборів, Валерій Стернійчук представляв Команду Зеленського у Волинській області як голова організації політичної партії «Слуга народу».

Потрапивши у список членів партії «Слуга народу» (46 номер), став народним депутатом України IX скликання від однойменної фракції. Полягає в Комітеті ВР з питань антикорупційної політики.

Є співголовою групи по зв'язках з Чорногорським парламентом, а також заступником керівника групи по зв'язках з В'єтнамським парламентом.

Компромат і чутки

Попри те, що Валерій Стернійчук як член фракції «Слуга народу» пообіцяв проголосувати "за" проєкт закону про Вищий антикорупційний суд, під час голосування законопроєкту №1025 був відсутній в сесійній залі без поважних причин.

Статок

Судячи з декларації за 2019 рік, Валерій Стернійчук зберігає готівкою 9800 доларів, 3000 єврів і 144000 грн. У співмешканки Валерія, Карманчикової Інни, є 75000 грн і 14700 доларів.

Фото

Відео

Посилання

Сторінка у Facebook

Канал на Ютуб