Буквально кілька днів назад на засіданні Верховної Ради був призначений новий міністр фінансів України - Ігор Іванович Уманський. І вже відбулася його перша зустріч з представниками Міжнародного валютного фонду. Детальніше про нового міністра читайте у нас в досьє.

Біографія

Ігор Уманський народився у Прип'яті Київської області 9 січня 1975 року. До аварії на ЧАЕС навчався в рідному місті, після переїхав до столиці, де закінчував школу.

Сім'я

Інформації про батьків на просторах інтернету немає. Дружина - Уманська Діана Валеріївна, а також три дочки: Надія, Софія і Ксенія.

Освіта

У 1992 році вступив до Національного економічного університету Києва на факультет «Економіка і підприємства». Після отримання диплома магістра в 1997 році приступив до роботи.

Кар'єра і бізнес

Відразу після навчання Ігор Іванович працював головним спеціалістом в департаменті інвестиційної діяльності в Національному агентстві України, яке займається питаннями розвитку країни та євроінтеграції. Цікаво що про батьків інформації немає, але відразу потрапити на таку досить високу посаду без сторонньої допомоги здається абсолютно не реальним.

Ігор Уманський, Фото з офіційної сторінки МФУ в Фейсбук

З 1998 п о2000 рік Уманський працював експертом з питань економіки при віце-прем'єрі України. Далі працював заступником керівника групи радників міністра економіки країни. Після, рік керував департаментом структурної політики міністерства економіки. Протягом наступних трьох років працював заступником державного секретаря Мінекономіки.

З літа 2004 по 2005 рік був директором департаменту, який проводить роботу з українськими проблемними банками гендепартамента нагляду за банками при НБУ.

Пізніше перейшов в іншу сферу, і знову тільки лише на рік затримався там - у ВАТ «Укртранснафта» (з 2005 по 2006).

У наступному році пан Уманський вирішив попрацювати в Державній іпотечній системі на посаді заступника голови.

Далі пішов пост заступника голови з інновацій та інвестицій в Державному агентстві. А з січня місяця 2008 року став виконуючим обов'язки міністра фінансів України і виконував їх до 2011 року. Наступні три роки був старшим викладачем в Одеській національній академії ім. Попова на кафедрі економіки підприємства та корпоративного управління.

У 2014 році став членом ради американської компанії Gase Energy, Ltd (USA). Варто відзначити, що спочатку компанія позиціонувала себе, як онлайн платформа для допомоги стартапам (молодим компаніям), а після перейшла на покупку і розвиток об'єктів сфери природного газу в Україні.

У 2014 році - перший заступник міністра фінансів Наталії Яресько. У 2016 році приступив до виконання обов'язків позаштатного радника колишнього президента України Петра Порошенка. У 2019 він подав заяву про звільнення у зв'язку з тим, що в його радах ніхто не має потреби й до нього не прислухаються. В результаті заява була підписана президентом.

А в березні поточного року на засіданні Верховної Ради був затверджений новий склад Кабміну, і в той же час Уманський призначений на пост міністра фінансів. На офіційній сторінці МФУ в Фейсбук вже навіть є фото з його перших переговорів на цьому посту.

Ігор Уманський, Фото з офіційної сторінки МФУ в Фейсбук

Як видно з трудової біографії, Ігор Уманський багато «побігав» по ​​робочих місцях. Чи то його щось не влаштовувало, то чи не влаштовував керівництво саме він.

Декларація про доходи

Згідно з поданою паном Уманським декларацією про доходи за 2019 рік, він заробив близько 306 000 гривен. Якщо говорити докладніше, то його зарплата складалася з майже 3 000 гривень від профспілки підприємства «Укргазбанк» і 303 000 грн від зарплати того ж підприємства. На ощадному рахунку - 61 100 грн і у його дружини - 34 500. Також в іноземній валюті готівкою: 25 000 доларів і 12 000 євро.

З нерухомого майна: 3 квартири (в тому числі в Києві на 71 кв.м. і 103 кв.м.), гараж, 2 ділянки землі (в тому числі на 6,1 га) і недобудований будинок під Києвом.

Авто: Mercedes-Benz S500L 2010 року випуску, зареєстрований на ім'я дружини. Також в її власності, пишуть «Українські новини», дорогі наручні годинники, колекції ювелірних прикрас і дорога шуба.

Ігор Уманський, Фото з офіційної сторінки МФУ в Фейсбук

Компромат і чутки

Про Уманського можна сказати, що це саме тим політиком і бізнесменом, який за будь-якої влади залишається на плаву.

У 2000-х він завів дуже вигідне для себе знайомство з Тимуром Хромаєвим (до слова, чоловік популярної телеведучої Маші Єфросиніної). Хромаєв не тільки багатий чиновник і син багатих батьків, але і бізнесмен, який побудував свій бізнес на фінансових махінаціях та інше. Так, що відразу зрозуміло стає чого саме можна було очікувати від союзу друзів Уманського і Хромаєва.

Згідно з інформацією, Уманський також має борг перед УкрСиббанком в розмірі 67 900 гривень + пені на 91 363 грн, і не особливо поспішає розплатитися з боргом. Тому банк подав до суду на нього. При чому ця інформація є у вільному доступі. І на заочне рішення суду у даній справі, яке було прийняте 2 лютого поточного року вирішено стягнути борг з відповідача.

Вельми дивний факт з декларації політика - величезний будинок під Києвом, записаний на маленьку дочку. ЗМІ вважають, що це не просто так, а частина якихось грошових маніпуляцій і спроб зменшити виплати податковій.

Що можна сказати про Уманського, так це те, що він новачок в політиці, а в управлінні - справжній ас. І чи зможе він спрацюватися в МВФ, забезпечити макроекономічну стабільність країні в той час, як діалог з іноземцями зайшов в глухий кут.

Відзначимо, що Ігор Іванович дозволяв собі досить різкі висловлювання на адресу МВФ і колишнього керівництва Мінфіну України Яресько Наталії. А саме називав валютну і монетарну політику Національного Банку України руйнівною для економіки країни, а також звинувачував його в розвитку і створенні піраміди ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики). Він вважає, що від цієї «піраміди» іноземні банки отримують величезні прибутки. У проблемах бюджету України він звинуватив Оксану Маркарову і Олексія Гончарука, а свого попередника - в реструктуризації держборгу в 2015 році.

Однак його критика мало що значить без вагомих зрушень. Буде видно в майбутньому, чи зможе він виконати свої обіцянки так легко, як критикувати попередників, і збільшити зростання ВВП до 7% в найближчі роки. А також голосно заявив про те, що персонально введе в Україну свої мінімум 5 мільярдів.

Фотографії

Ігор Уманський, Фото з офіційної сторінки МФУ в Фейсбук

Ігор Уманський, Фото з офіційної сторінки МФУ в Фейсбук

Відео