Ізраїльські вчені з Університету імені Бен-Гуріона і Єврейського університету в Єрусалимі з'ясували, що приказка "переможців не судять" змушує людей поводитися нечесно.

Під час психологічного дослідження вчені влаштували чемпіонат по грі в кістки, в першій частині якої визначався переможець, а в другій йому пропонувалося самостійно визначити розмір грошової винагороди за результатами гри.

"У дослідженні брали участь дві команди, які грали один проти одного, а в кожному раунді розігрувався приз з 12 шекелів", - розповідає Популярна Механіка.

Розбившись на пари, гравці кидали кістки, а гроші ділилися між ними відповідно до випав результатом. Однак результат гри був для них конфіденційним - суперники повинні були вірити один одному на слово.

Результати показали, що переможці перших етапів гри швидко починали поводитися нечесно і в ейфорії від перемоги починали приписувати собі неіснуючі результати.

Популярні новини зараз

Оновлення даних у ТЦК: в яких випадках чоловіка можуть відвезти на "перевірку"

Готуйте 400 гривень: власників лічильників води очікують додаткові витрати

ТЦК почали перевіряти салони авто

Українцям затвердили нові тарифи з 1 червня: комуналка стане ще більшим ударом

Показати ще

Під час гри щасливчики відчували себе більш впевнено, ніж ті, хто програв, і вважали за можливе завищувати свої показники і виписувати собі більше грошей, ніж вони реально заслуговували.

Почуття переваги поступово присипляють совість переможців і навіть розвивало у них безкарність за обман.

Читайте також: ТОП-8 необхідних рис для успіху в бізнесі

Таким чином вчені прийшли до висновку, що перемога і почуття правди йдуть рука об руку, тому переможці часто дозволяють собі вчинки, що лежать за гранню людської етики.