Військовослужбовець Збройних сил Росії Володимир Радюк, який приїхав з Ростовської області в Україну воювати за "ДНР", добровільно здався в полон, розповівши "на камеру" про те, що спонукало його до такого вчинку.
Радюк розповів, як йому і іншим військовим, яких перекинули в Луганськ, влаштували "зомбування", показуючи безліч сюжетів про найманців НАТО, фашистів і "Правий сектор". За його словами, солдати сприймали все за правду.
"Пацани, не їдьте сюди воювати, немає тут фашистів", - повідомив російський солдат своїм співгромадянам в інтерв'ю, опублікованому на YouTube-каналі "Громадського ТБ".
Читайте також: ЗМІ показали обмін полоненими на Луганщині (фото)
Російського військового засудили до чотирьох років Копичинської колонії в Тернопільській області. При цьому, за словами ув'язненого, він двічі відмовився від пропозиції повернутися в Росію за програмою обміну полоненими, побоюючись, що на батьківщині його вб'ють.
Відключення світла у січні та лютому: до чого готуватись
ТЦК не має права: омбудсменка назвала головні порушення, які вчиняють ледь не щодня
Засипе снігом до 15 см: синоптики розповіли, якою буде погода в Україні на Новий рік
ПриватБанк зобов'язав власників карток пройти важливу процедуру: кого це торкнеться
"Припустимо я приїхав би в Росію і сказав: хлопці, я там такого надивився на цьому вашому Донбасі... Яке братство? Яке НАТО? Які фашисти? Там би на мене подивилися і швиденько усунули, тому що я багато знаю. Або зробили б прецедент", - розповів Радюк.
На відео росіянин розповідає, як бойовики на Донбасі брали українців у полон, примушували до непосильної праці, доводячи їх до смерті, а також про те, як він в результаті сам здався в полон українським військовослужбовцям.