Британські вчені з Оксфордського університету провели масштабне дослідження, яке встановило ризики розвитку серцево - судинних захворювань як у заміжніх, так і у незаміжніх жінок. Результати дослідження показали, що незаміжні жінки помирають від серцево - судинних захворювань значно частіше, ніж заміжні.

В ході дослідження вчені проаналізували медичні історії 730 000 представниць жіночої статі. Середній вік жінок становив 60 років. За кожною з учасниць медики спостерігали протягом дев'яти років, під час спостереження захворювання серця були виявлені у 30 000 жінок, які у 2000 випадках закінчились смертю. При цьому, смертність у заміжніх жінок виявилася на 28% нижчою, ніж у незаміжніх.

За словами Сари Флуд, яка керувала дослідницькою групою , незаміжні жінки мають більшу схильність до розвитку захворювань серця, ніж заміжні дами – протягом 30 років зі ста заміжніх жінок помирають 3, а з сотні НЕ заміжніх за цей же період - 4.

Читайте також: Самотність збільшує ризик інфаркту

Сара Флуд пояснила таку тенденцію тим, що заміжні жінки більше турбуються про своє здоров'я в порівнянні з незаміжніми, тому що усвідомлюють відповідальність не тільки за себе. До того ж заміжні жінки мають більше рідних і друзів, які можуть надати необхідну підтримку в скрутні хвилини життя. Має значення і те, що заміжні жінки частіше відмовляються від шкідливих звичок, ніж незаміжні.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Вчені не вперше намагаються пов'язати тривалість життя з сімейним станом. Так, наприклад, в 2013-му році завдяки дослідженням встановили, що в тієї частина людей, яка перебуває у шлюбі, значно рідше виникають інфаркти. А одружені онко-хворі живуть довше неодружених.

Американські дослідники вивчаючи та аналізуючи особові справи 9000 жінок і чоловіків, вік яких складав 60 - 70 років, прийшли до висновку, що люди, які вступили в шлюб, виявилися не лише здоровішими, але й успішнішими від своїх самотніх неодружених однолітків.

Однак, вплив шлюбу на здоров'я людини може бути не лише позитивним - люди, що побували в шлюбі тричі, ризикують померти набагато раніше, ніж їх однолітки - однолюби.

Тому часто вступати в шлюб медики не радять і застерігають - ті люди, які вступали в шлюб тричі і більше, взагалі ризикують померти в молодому віці. Адже багаторазові розлучення - величезний стрес для людського організму. До того ж саме розлучення може стати поштовхом до шкідливих звичок.