Найближчим часом мінімальні ціни на цигарки будуть стартувати від 17 грн. за пачку. Це стало відомо з того, що Державна фіскальна служба винесла на громадське обговорення проект постанови КМУ "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну", інформують "Вести".

У відомстві Романа Насирова підрахували, що мінімальні ціни на сигарети без фільтра уряд повинен встановити на рівні 15 грн / пачка, а на фільтрові - 15,74 грн / пачка. Але потрібно врахувати, що в МРЦ не враховується акцизний податок з реалізації, що перераховується до місцевих бюджетів (т.зв. роздрібний акциз). Він встановлений в розмірі 5% від роздрібної ціни.

Читайте також: Восени подорожчають молоко та бензин

Якщо через місяць уряд затвердить проект, за сигарети з фільтром споживачеві доведеться платити близько 17 грн, без фільтру - близько 16 грн.

Існує дві причини такого подорожчання . По-перше, в кінці минулого року лобісти великих тютюнових компаній протягли в Законі "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році" поправку про те, що КМУ повинен встановлювати МРЦ на тютюнові вироби.

Популярні новини зараз

Росіяни житимуть ще гірше через падіння економіки, путін повернув людей на рівень 2018 року

Олексій Арестович назвав чергову дату закінчення війни в Україні: "Вони готові віддати..."

Міністр оборони Рєзніков розповів, що путін хотів напасти на Україну перед Великоднем 2021 року: "Тоді він отримав"

Коханець Дорофєєвої Михайло Кацурін готовий до інтимного відео, але без Наді: "Режисер приїхав"

Показати ще

По-друге, за результатами 2015 року бюджет недоотримав 546,3 млн грн надходжень від тютюнового акцизу. Таку динаміку експерти вважають за краще пов'язувати з тим, що виробники продають сигарети занадто дешево. тютюнового акцизу. Проблему можна вирішити лише збільшенням вартості.

З цього випливає, що введення МРЦ на тютюнові вироби може серйозно зіпсувати взаємини України і ЄС.

Нагадаємо, ще в лютому цього року Глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський в листі Міністру фінансів України прямо вказував на протиправність введення МРЦ.