Нацбанк знижує облікову ставку з 19% до 18%, це призведе до зменшення прибутковості депозитів населення.

"За вкладами терміном розміщення до трьох місяців відсотки можуть просісти пропорційно – на 1% річних. А ось за довгостроковими вкладами – зовсім незначно, оскільки банки зацікавлені в залученні депозитів на 12 місяців і більше ", – каже начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко у коментарі газеті "Вести".

Фінансисти відзначають, що зараз їх ресурсна база головним чином складається з вкладів населення на 3-6 місяців, що створює проблеми. "Кредити при цьому надають на 12 місяців. Це дуже погано для балансів: банки не ризикнуть відштовхувати вкладників" – зазначає директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький.

За статистикою НБУ, з початку травня середня прибутковість тримісячних гривневих депозитів скоротилася з 18,75% до 18,15% річних, а 12-місячних – з 19,93% до 19,65% річних. Банк дуже обережно дає обіцянки і про помітне зниження цін на банківські кредити слідом за обліковою ставкою НБУ вважає за краще поки не говорити.

Читайте також До кінця року Україна втратить ще 20 банків

Популярні новини зараз

У коханні чекають справжні випробування: яким знакам зодіаку краще забути про стосунки

Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Показати ще

При цьому фінансисти продовжують говорити про кредитні неповернення й незахищеності в судових спорах щодо застав, які боржники намагаються відвести у банків. "Ціна кредиту може знижуватися услід за кредитною ставкою, але вона завжди буде зважуватися на ризик. Йому буде приділятися першорядна увага ", – зазначив Невмержицький. Саме тому через високі ризики і непевності в позичальників багато банків досі бояться видавати нові кредити.