Мобілізовані без військового досвіду зобов’язані проходити базову підготовку перед службою, яка триває щонайменше місяць. Проте тривалість навчання не регламентується законодавчо та визначається рішеннями Генерального штабу ЗСУ.

Адвокат Євген Филипець сказав, що іноді трапляються випадки, коли мобілізованих, які не пройшли підготовку через хворобу, все ж відправляють на службу.

Мобілізація / фото: depositphotos

Важливо враховувати статтю 59 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, яка забороняє командирам направляти в зону бойових дій тих, хто не завершив підготовку.

Якщо мобілізованого відправляють на фронт без відповідної підготовки, варто звернутися до командира з рапортом, у якому потрібно вказати на необхідність проходження базового навчання. Якщо командир не реагує на запит, можна зв’язатися з гарячою лінією Міністерства оборони або проконсультуватись з адвокатом.

Популярні новини зараз

Чоловік знайшов 2,5 млн грн у банках від какао, але не зміг їх витратити: навіть банку не потрібні

Українцям пообіцяли велику індексацію пенсій: на скільки виростуть виплати

Як мобілізовані "з вулиці" насправді воюють: одкровення з фронтових реалій

Доплата 944 грн: хто з пенсіонерів може розраховувати на допомогу

Показати ще

Військова підготовка мобілізованих

Відправка на службу може відбуватися як групами, так і індивідуально, і мобілізовані можуть чекати на відправку до двох тижнів. Однак, за неявку на відправку без поважних причин передбачена кримінальна відповідальність, що може призвести до позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

Поважними причинами для неявки вважаються, наприклад, хвороба, смерть родича або стихійне лихо, про що потрібно повідомити ТЦК протягом трьох днів.

Нагадаємо, ТЦК ігнорує "Резерв+": як діяти

Раніше ми писали про те, що мобілізація після 50 років: чи змінять в Україні призовний вік

Вам буде цікаво дізнатися перші штрафи від ТЦК: коли українців почнуть карати за порушення мобілізації