ВПО, які перебралися до Києва чи інших міст, мають можливість отримати безкоштовну медичну допомогу через програму медичних гарантій. Це інформація, надана Київською міською держадміністрацією (КМДА) за посиланням на Національну службу здоров’я України (НСЗУ).

За цією програмою, ВПО можуть скористатися такими медичними послугами: екстреною допомогою, первинною та спеціалізованою медичною допомогою, паліативною допомогою, реабілітацією в охороні здоров’я, медичною допомогою для дітей до 16 років, а також допомогою жінкам під час вагітності та пологів.

Вагітна жінка / фото: Freepik

Окрім того, вони можуть отримувати безкоштовно або з частковою доплатою ліки за програмою "Доступні ліки". Для отримання безкоштовного медобслуговування переселенці мають спочатку звернутися до лікаря первинної медичної допомоги — сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, які працюють в установах, що мають договір з НСЗУ.

Якщо пацієнт тимчасово проживає в іншому місті і потребує медичної допомоги, він може звернутися до найближчого медичного закладу, укласти декларацію з новим сімейним лікарем, не скасовуючи попередню декларацію — це станеться автоматично.

Популярні новини зараз

Військовий розповів, скільки працівників ТЦК були на фронті: "Вони навіть не знають, що це"

Куб газу – по 15 грн, світло – 7,5 грн: українців обдеруть як липку

"Мобілізувати не можна відпустити": ТЦК отримали терміновий наказ від Міноборони

Як мобілізовані "з вулиці" насправді воюють: одкровення з фронтових реалій

Показати ще

Лікарі / фото: Freepik

Сімейний лікар може дати направлення до спеціалістів. Важливо зазначити, що без направлення ВПО можуть безпосередньо звертатися до певних лікарів, таких як гінекологи, психіатри, наркологи, фтизіатри, педіатри та стоматологи.

Нагадаємо, Польшею шириться небезпечна хвороба: від батьків вимагають серйозних дій

Раніше ми писали про те, що пройшли ВЛК, а результати не видають: юрист пояснив, що робити

Вам буде цікаво дізнатися вакцинація проти кашлюку, дифтерії і правця: кому потрібно зробити щеплення