Вчені Університету Нью-Гемпширу в США з'ясували, що вплив радіації на астронавтів, які здійснюють міжпланетне подорож, виявиться набагато серйозніше, ніж передбачалося. Причиною цього є зниження сонячної активності, в результаті чого сонячний вітер менш ефективно відображає космічні промені.

Дослідники проаналізували дані з допомогою CRaTER — прилад, розташований на борті автоматичної станції Lunar Reconnaissance Orbiter, у відкритому космосі. Призначенням його є оцінка шкідливого впливу космічних променів і сонячної радіації.

Виявилося, що випромінювання, джерелами якого є об'єкти за межами Сонячної системи, стає більш інтенсивним. Причиною цього є аномальний довгий період низької сонячної активності.

Популярні новини зараз

Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення

Українців дурять на кожній платіжці: експерт розкрив справжню ціну кіловата електроенергії

Боржникам за комуналку готують механізми примусу: як мотивуватимуть платити

Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків

Показати ще

За словами вчених, доза можливого опромінення, яку отримають астронавти, що відправилися на Марс, підвищиться на 30 відсотків. Однак основна небезпека виходить від Сонця. Приміром, у вересні 2017 року астрономи зафіксували викид корональної маси, який привів до випущення високоенергетичних частинок.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в середу, 14 березня, стало відомо, що існує якийсь "космічний ген", який активується після потрапляння людини в умови перебування в космосі. Про це за результатами численних медичних спостережень заявили в NASA.

Відзначається, що відомство нарешті завершило дослідження під назвою Twin Study. Під час експерименту один із близнюків-астронавтів провів у космосі цілий рік, а його брат зробив кілька короткострокових польотів, які в сумі склали 54 дні.