Рентгенівська спектроскопія допомогла дослідити кристали алмазів, зібраних на родовищах в ПАР, Китаї, Заїрі та Сьєрра-Леоне, і виявити в них мікровключення звичайного водного льоду, але в рідкісній кубічній фазі Льоду-VII.

Знахідка, про яку вчені повідомляють в статті, опублікованій журналом Science, може призвести до переоцінки наших уявлень про кількість води, прихованої в надрах Землі.

Варто відзначити, що практично весь лід, з яким ми маємо справу в повсякденному житті, представлений у формі льоду Ih з гексагональною кристалічною решіткою. Разом з тим відомо близько пари десятків інших фаз льоду, які можуть утворюватися при різних екзотичних умовах. Серед них і Лід-VII з кубічними гратами, який досі вдавалося отримувати лише в лабораторії при дуже високих температурах і тиску.

Однак у природних алмазах мінералогу Оліверу Цаунеру і його колегам вдалося виявити перші «природні» зразки Льоду-VII, що утворює мікроскопічні включення. Вчені припускають, що формування цих кристалів відбувалося на глибинах 600-800 кілометрів, де раніше взагалі не передбачалося присутність води. Для цього спочатку рідкі включення води повинні були опускатися все глибше, так щоб температура і тиск наростали і призвели до утворення Льоду-VII.

Популярні новини зараз

Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все

ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"

Показати ще

Ця область знаходиться на самій межі між верхньою і нижньою мантією Землі, а також трохи глибше неї. Поки важко сказати, як багато води міститься тат, однак саме її наявність змусить геологів переглянути енергетичний баланс мантії і процеси, що розвиваються в її породах.

Дивіться відео-слайди про знахідку вчених

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що кінець світу криється у вічній мерзлоті. Вчені Амстердамського вільного університету прийшли до висновку, що танення вічної мерзлоти призводить до великих викидів в атмосферу вуглецю. Це може впливати на швидкість потепління клімату. І як наслідок, спричинить за собою такі катастрофічні явища, як посуха, повені та екстремальні морози.