Людство все ще далеке від вирішення своїх екологічних проблем. Створюючи своє "друге тіло", матеріальну культуру, люди залишають масу побічних продуктів. Одними з найбільш загрозливих наслідків людської діяльності залишаються пластикові відходи та парникові гази. Студенти МТІ спробували вирішити ці дві проблеми одночасно. Як повідомляє MIT News, молоді дослідники почали додавати пластик у бетон. З урахуванням того, що виробництво бетону дає близько 4,5% всіх світових викидів вуглекислого газу, такий винахід може істотно поліпшити екологічну ситуацію на планеті.

Винахідники виявили, що, піддавши шматочки пластику безпечним дозам гамма-випромінювання, а потім, розтерши їх в порошок, можна змішати його з цементним тістом і отримати бетон, який в 20 разів міцніше звичайного. Частка пластику в суміші становить 1,5%. Здається, що це небагато, якщо забути, що мова йде про 0,0675% світової емісії вуглекислого газу, а це вже величезна кількість шкідливих викидів, які можуть не потрапити в атмосферу.

У даний момент автори винаходу намагаються з'ясувати, яка ступінь опромінення і яка частка пластику в суміші є оптимальними. Попередні дані показують, що чим вища доза опромінення, тим міцніше і щільніше виходить бетон. Відомо, що в світі переробляється лише 14% всіх пластикових відходів. Поширення технології, відкритої студентами, створило б умови для вирішення цієї проблеми.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про небезпечність води з крану

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще