Однією з найважливіших екологічних проблем на сьогоднішній день є утилізація пластикових відходів. Як відомо, пластик не розкладається в природному середовищі. Потрапляючи в світовий океан, він просто кришиться на мікрочастинки, зберігаючи при цьому полімерну структуру. Як передають російські ЗМІ, групі дослідників з Пакистану вдалося виявити гриб, який живиться пластиком. Вчені вважають, що нова знахідка допоможе, нарешті, вирішити питання утилізації пластику.

Новий вид грибів назвали Aspergillus tubingensis. Унікальною властивістю гриб зобов'язаний власному міцелію. За два місяці перебування в рідкому середовищі Aspergillus tubingensis зміг повністю розкласти цілий лист поліефірного поліуретану.

Китайські і кенійські колеги пакистанських вчених вже підтвердили достовірність проведеного експерименту. Як повідомлялося нещодавно екологами, до 2050 року кількість пластику в світовому океані може перевищити кількість риби. Вчені сподіваються, що їх нове відкриття дозволить вирішити проблему забруднення світового океану.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про появу "сміттєвої республіки"

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще