Незабаром на політичній мапі світу може з'явитися нова держава. Видання LADbible виступило з ініціативою створення «Сміттєвої країни» на базі гігантського тихоокеанської сміттєвої плями. Колишній віце-президент США Альберт Гор став першим громадянином поки ще не визнаної республіки.
Вперше тихоокеанська сміттєва пляма було виявлена екологами у вісімдесятих роках минулого століття. Сміття, що складається переважно з пластику, концентрується в одній точці, після того як течії приносять його від берегів Японії, США та інших ділянок північній частині Тихого океану.
За прогнозами екологів, до 2050 року «пластику в океані стане більше ніж риби», якщо людство радикально не змінить своє ставлення до побутових відходів. Як відомо пластик не розкладається, а просто розсипається на дрібні частинки, зберігаючи при цьому полімерну структуру.
Невизнана держава вже обзавелося прапором, валютою і паспортами, виготовленими з перероблених відходів. Так само в ООН була подана заявка на визнання держави і визначення її меж. Якщо "Сміттєвий континент" все ж таки стане країною і членом ООН, він буде захищений статутом організації з охорони навколишнього середовища, в якому говориться: "Всі держави-члени ООН повинні співпрацювати в дусі глобального партнерства для збереження, захисту та відновлення екосистеми Землі".
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про прогнози ООН, щодо наслідків забруднення навклишнього середовища