У появі "благодатного вогню" немає нічого містичного. Православні патріархи просто запалюють зв’язки воскових свічок від масляної лампади.
Священик Самуїл Агоян, представник вірменської патріархії в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі , розповів про справжнє "диво благодатнього вогню".
Цю інформацію повідомляє dt.ua.
Священик, який тричі був присутнім в кувуклії храму при запалюванні вогню, чесно зізнався, що патріархи запалюють зв’язки воскових свічок від масляної лампади і нічого містичного у "благодатньому вогоні" немає.
"Бог творить чудеса, але не на втіху людям", – поділився Самуїл Агоян.
Популярні новини заразПоказати щеПлюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Коли представник коптської церкви, який стояв поруч, почув ці слова, він закричав:
"Зупиніть камеру, він бреше!"
На що Агоян відповів, що копти, на відміну від вірмен, не присутні на церемонії запалювання вогню.
Роздача "благодатного вогню" напередодні православної Пасхи щорічно привертає до Храму Гробу Господнього тисячі паломників. Згідно з повір’ям, яке підтримується православними церквами, не обпалюючий вогонь сходить з неба в руки грецького патріарха, і той, разом з патріархом вірменської церкви, роздає його віруючим, які зібралися навколо храму.
Олександр Волков, глава прес-служби РПЦ вже відповів на заяву вірменського священика.
"Не варто піддавати сумніву явище духовного життя, яке для мільйонів людей є вкрай важливим, підтримує і зміцнює їх у вірі", – зауважив Волков.
Крім того, прес-секретар московського патріарха додав, що не варто було виносити в публічну сферу речі, "які можуть збентежити мільйони віруючих людей".
У суботу, 7 квітня 2018 року, напередодні Світлого Христового Воскресіння в храмі Гробу Господнього в Єрусалимі очікується сходження Благодатного вогню. Він є символом нерукотворного світла Воскресіння Христового, про який говорилося в Євангелії від Петра.