Національний банк хоче випустити срібну монету номіналом 10 гривень під назвою "Копання картоплі", присвячену вирощуванню цієї культури в Україні, передає УНН з посиланням на повідомлення НБУ.
“Присвячена розкриттю в художньо-образній манері іронічного наїву образів українського архетипу. Загальновідомо, що серед споконвічних цінностей українців — земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, праця на ній тисячі років єднають Чоловіка і Жінку, що символізують дві постаті у формі серця”, — розповіли у Нацбанку.
На аверсі монети розміщено стилізоване зображення дерева життя, верхів’я якого — дзеркальне (на тлі поля), нижні бульби — на дзеркальному тлі — золоті (локальна позолота). Унизу розміщено: малий Державний Герб України, рік карбування монети 2018 та написи: Україна, номінал — 10 гривень.
На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовані зображення Чоловіка і Жінки, які копають картоплю. Їхні постаті утворюють золоте серце (локальна позолота). По колу розміщено написи: Копання картоплі.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Художники: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій.
Скульптори: Дем’яненко Володимир, Демяненко Анатолій.
Также “Знай.ua” нагадує, що НБУ 27 квітня 2018 року ввів у обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. Ці монети перебуватимуть у обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка й банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення, інформують в НБУ.
Порядок організації обігу готівки та проведення емісійно-касових операцій у банківській системі, в особливий період, вніс Нацбанк України.
Прес-служба Нацбанку повідомляє, що відповідний порядок зафіксовано у Положенні про організацію готівкового обігу та ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період, затвердженому постановою НБУ №51 від 5 травня.
У Нацбанку розповіли, що документ був розроблений з метою вдосконалення організації готівкового обігу і ведення касових операцій у банківській системі в особливий період.