Національний банк нещодавно звітував про перші три місяці поточного року. Згідно цих даних, обсяги банківських вкладів населення зросли на 2% за фіксованим на початок року курсом до 475 млрд грн у гривневому еквіваленті.

Останні гроші – до банку?

Попри падіння реальних доходів населення, в НБУ стверджують, що зростає кількість гривневих депозитів (на 3,2%), а валютних – на 0,8% у доларовому еквіваленті.

"Темпи приросту депозитів мають потенціал до прискорення з огляду на істотне зростання номінальних доходів українців. Депозити юридичних осіб скоротилися на 4,8% протягом кварталу до 398 млрд гривень, що пояснюється сезонними факторами. Приріст коштів юросіб у гривні зафіксовано лише в держбанках (крім Приватбанку) – на 3,6%, в іноземній валюті - у приватних банках та Приватбанку (+6,7% та +1,3% у дол. еквіваленті)", ", - йдеться у повідомленні.

Надходження до банків на межі ліквідації

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Не зважаючи на загальну недовіру до банківської системи в цілому, котру з початку 2016 року відзначає більшість фінансових експертів країни, Національний банк запевняє: частка коштів корпорацій та населення становить 76,8%, а на депозити фізичних осіб припадає більше 40% всього банківського фондування.

Як відомо, у січні-березні поточного року українські банки отримали чистий прибуток у розмірі 8,7 млрд гривень.

Реальні доходи населення

Загальна статистика, втім, зовсім протилежна райдужним прогнозам Нацбанку. Держстат підрахував, що 2016 року прибутки населення становили 2475,8 млрд грн, витрати - 2544,8 млрд грн, заощадження українців у 2017 році скоротилися на 69 млрд грн. Як наголошується, у 2017 році номінальні доходи населення зросли на 24,4%.

Прибутки українців (статистика 2017 року)

Збільшилися суттєво й витрати - у 2017 році, порівняно з попереднім роком, на 26,8%.

Дивіться: На скільки впали доходи українців за останні два роки?

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явився повний список банків, де українці отримуватимуть зарплати та пенсії. Конкурсна комісія Міністерства фінансів України визначила 34 фінансові установи. До цього списку увійшли в цей перелік увійшли "Укрексімбанк", "Ощадбанк", "ПриватБанк", "Укргазбанк", "Укрсоцбанк", "Райффайзен Банк Аваль", "Кредобанк", "УкрСиббанк", "Ідея Банк", "Креді Агріколь", "Піреус", "Альфа-Банк", "ОТП Банк", "Альянс", "Львів", "Індустріалбанк", "МТБ Банк", "Південний", "Полтава-банк", ПУМБ, "Східно-український банк Грант","Мегабанк", "Скай", "Юнекс", "Комерційний індустріальний", "Універсал", "Кредит Дніпро", "Радабанк", "Схід", "Банк інвестицій та заощаджень", "Конкорд", "Мотор-Банк", "Акордбанк", "Кристалбанк".