Уряд Литви, у зв'язку зі зростанням масштабів імміграції з України, буде встановлювати квоти для іноземних працівників на деякі професії.

Цю інформацію повідомив 16 травня після засідання уряду віце-канцлер Литви Дейвідас Матуленіс, передає Delfi.

Матуленіс хвилюється через те, що поток іноземних працівників почне витісняти місцевих з ринку праці.

"Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила", - підкреслив він.

На його думку, це питання наразі є вкрай актуальним, так як кількість водіїв і будівельників, які приїжджають із України на заробітки, постійно зростає.

Популярні новини зараз

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Так, у минулому році майже 34,5 тисячі іноземців отримали робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи, із яких близько 20 тисяч - громадяни України.

Квоти не діятимуть щодо кваліфікованого персоналу. Відповідатиме за встановлення квот Міністерство соціального захисту і праці. Крім того, планується залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу. Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня.

У той же час президент Литовської асоціації автоперевізників Linava Ерландас Мікенас заявив, що такі квоти для іноземних працівників можуть створити загрозу бізнесу.

Більше того, уряд Литви збирається посилити порядок відрядження громадян третіх країн в Литву — передбачається повернення до системи дозволів на роботу. Хоча для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії та Нової Зеландії приїзд до Литви навпаки полегшать - щодо них будуть застосовуватися вимоги, подібні до тих, що висуваються до громадян Євросоюзу.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", прості робочі посади, на яких найчастіше працюють українські зарабітчани за кордоном, часто не відповідають інтелектуальному рівню українців, здатних на великі звершення. Дані ситуації призводять до внутрішніх психологічних конфліктах і хвороб. Про це заявила психолог Наталя Кухтіна.

Також портал повідомляв про те, що все більше українців відправляються на роботу за кордон. Чи не зупиняють, на жаль, не обіцяні реформи, ні перерахунок зарплат. Прибутки наші досі досить скромні в порівнянні з Європою.

І хоча прийнято вважати, що більшість наших співвітчизників воліють Польщу, втім останнім часом тенденція змінилася. Тепер заробітчани шукають кращого життя в Чехії. Розберемося, за чим їдуть і що чекає насправді.