В останні місяці зими українці все частіше відчувають згубні наслідки хронічної втоми і зниження імунітету. Вітамінів, накопичених протягом літнього періоду, організму не вистачає.

Лікар-імунолог Олег Назар вважає, що позбутися негативного впливу просто, достатньо тільки вчасно пристосуватися:

"Зміна сезонів характеризується низькою активністю імунної системи - люди починають хворіти. Сприяє погода - висока вологість провокує ГРВІ та застуду. Клінічні симптоми авітамінозу - поганий настрій, постійна втома, хронічна слабкість, схильність до захворювань", - пояснює він.

Експерт стверджує, що на саму користь від споживання цитрусових покладатися не варто. І річ навіть не в кліматичних умовах, які не характерні для їх вирощування:

Популярні новини зараз

Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

"…зривають незрілими, обробляють і привозять до нас, де вони дозрівають. Залишаються яблука - це дійсно джерело вітамінів, мікроелементів і клітковини ... Яблуко треба або потерти, або обробити температурою (запекти ), тоді воно краще віддає вітаміни і мікроелементи ", - додав він.

На думку лікаря, можна обмежити і кількість так званих природних вітамінів – організм сам подасть вам сигнал, коли це буде потрібно. Краще збільшити фізичне, чи розумове навантаження, тоді можна додати і синтетичні вітаміни:

"Що стосується хімічних вітамінів і харчових добавок, то якщо у людини захворювання шлунка або кишкового тракту, гастрит, холецистит, і вітаміни засвоюються в меншій кількості, можемо додати синтетичні вітаміни. Але є певні умови - вони досить алергенні. Ми повинні вживати вітаміни в першу половину дня після їжі. Це після сніданку або після обіду. На вечір краще не вживати ", - підсумував імунолог.

Дивіться: Як перемогти весняний авітаміноз?

Як повідомляв портал "Знай.ua", група американських вчених розпочала роботу над розробкою медичного препарату, який надавав би на організм людини дію, схожу за властивостями з фізичними вправами. Фахівці, що представляють Інститут біологічних досліджень Солка, який розташований в Каліфорнії, розробляють речовину, що повинно допомогти в боротьбі із зайвою вагою людям, нездатним до ведення активного способу життя.