Смерть дитини змусила державні органи задуматися і припинити масову вакцинацію від дифтерії. Про це було заявлено офіційно.
Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками введена тимчасова заборона на вакцину від дифтерії. Причиною таких радикальних заходів стало повідомлення про летальний випадок після введення вакцини.
Держслужба ввела тимчасову заборону на вакцину для профілактики дифтерії, правця та кашлюку (серії 282Р6016А, адсорбована, з цільноклітинним кашлюковим компонентом, суспензія для ін'єкцій, по 10 доз (одна доза 0,5 мл) по 5 мл, № 50 у пачці з картону, виробництва Індії).
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
На даний момент після летального випадку Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками випустила розпорядження, згідно з яким всі суб'єкти господарської діяльності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування даного препарату будуть зобов'язані негайно перевірити у себе наявність забороненого препарату. У разі виявлення вони зобов'язуються помістити його під карантин до подальшого розпорядження відомства.
Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Києві за квітень 2018 року зареєстрували 375 випадків захворювань на кір.
Найбільше хворих зафіксовано у Святошинському, Шевченківському та Голосіївському районах.
Про це повідомив в. а. директора Київського лабораторного центру міністерства охорони здоров'я Сергій Чумак. Крім цього, кір захворіли мешканці одного з гуртожитків в Печерському районі.
"У квітні 2018 року, за попередніми діагнозами, зареєстровано 375 випадків кору, зокрема, серед дітей - 111. Госпіталізовано 280 хворих", - розповів Чумак в коментарі місцевому виданню 44.ua .
За словами лікарів, зазвичай кір проявляється на 10-17 день з моменту інфікування. Є тільки один дієвий спосіб захисту від цієї хвороби - вакцинація.