За 14-й тиждень 2018 року на кір захворіли 794 людини: 351 дорослий і 443 дитини. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Згідно з інформацією, всього протягом 14-ти тижнів 2018 року на кір захворіла 9861 людина - 3614 дорослих і 6247 дітей. На 14-му тижні стався ще один летальний випадок від кору - померла дитина 3-х років у Львові, яка була не щеплена. З початку року від ускладнень кору померло вісім чоловік: шестеро дітей і двоє дорослих.

Найбільше людей захворіли на кір в Івано-Франківській (1883), Закарпатській (1693), Одеській (1233), Львівській (986), Чернівецькій (909) областях. Найменша кількість випадків захворювання спостерігається у Луганській (4), Сумській і Харківській (по 13), Чернігівській (15), Херсонській (18) областях.

Протягом останніх трьох місяців за даними статистичної і оперативної звітності про випадки кору в Україні спостерігається зростання захворюваності на кір у семи областях, зниження захворюваності - в трьох областях, а в інших регіонах спостерігається мінлива ситуація.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Ліків від кору не існує. Кір - це небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, яке швидко поширюється. 9 з 10 людей, з якими контактував інфікована людина, теж захворіють, якщо вони не були щеплені або перехворіли на кір.

Зупинити спалах може тільки вакцинація. Міністерство охорони здоров'я закликає батьків захистити своїх дітей і зробити їм профілактичні щеплення проти кору в тому випадку, якщо вони не отримали щеплення згідно з календарем.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я представило повний графік вакцинацій для захисту організму від найбільш поширених інфекцій.

Згідно з новим механізмом, кожен протягом життя повинен зробити кілька основних щеплень від гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, кашлюку, дифтерії, правця, паротиту, краснухи, кору та ХІБ-інфекції.

Проти дифтерії, правця та кашлюку імунітет у силі протягом 7-10 років, після цього щеплення призначають повторно. Щоб виробити у дитини імунітет проти гепатиту В, необхідно ввести йому 3 дози вакцини проти дифтерії і правця - більше 4 доз, проти кору, паротиту і краснухи – 2.

Дивіться сюжет про здоров'я

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", київський вуз намагається приховати спалах смертельної хвороби.