В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун не втомлюється давати поради українцям та розвінчувати міфи радянської медицини.
Так, напередодні Супрун закликала відмовитися від носіння бахіл в медичних закладах, адже вони служать хіба що інструментом для викачування грошей.
"Ніколи не розуміла, чому в багатьох українських лікарнях всіх відвідувачів змушують одягати бахіли. Іноді навіть категорично забороняють заходити без них в медустанову. Крім того, бахіли, як правило, не безкоштовні - їх пропонують купити в найближчій аптеці.
У клініках розвинених країн ви навряд чи побачите людей, які прийшли провідати родичів або очікують лікаря в бахілах. Більш того, жоден нормативний документ в Україні не містить вимог, які зобов'язують пацієнтів і відвідувачів носити бахіли у всіх приміщеннях лікарні ", - пише чиновниця в facebook.
На думку Уляни Супрун, єдине місце в лікарні, де варто пакувати ноги в "сині пакети", це операційні та приміщення, які вимагають асептичних умов, оскільки там вони можуть забезпечити фізичний бар'єр від мікроорганізмів.
Уляна Супрун впевнена, що ініціатива щодо бахіл йде від самих медзакладів, які таким чином намагаються полегшити роботу прибиральниць та поповнити казну медустанов. Більш того, використання бахіл в таких обсягах - економічно не обґрунтоване і користі від нього немає нікому. І до того ж, бахіли викидають, а це вбиває нашу планету.
Думку Уляни Супрун цього разу підтримують і самі лікарі.
"Бахіли стали притчею во язиціх давно. У нас ходив розхожий жарт: "немає бахіл, немає лікування". Якщо говорити про необхідність "пакетиків на ногах", то вони потрібні лише в операційних, пологових залах, реанімаціях і т.д. Але туди простим смертним хід і так закритий. А весь персонал ходить в медичних костюмах і змінному взутті. Що стосується черг в поліклініках, то бахіли там не потрібні, хіба що, щоб прибиральницям легше жилося. Заразитися можна після того, як хтось чхне або кашляне. Логічніше було б вимагати носіння пов'язок, а не бахіл, - вважає кандидат медичних наук, терапевт Ярослав Николаїв.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Аналогічної точки зору дотримуються й інші медики.
"Оперблок не просто одягає бахіли перед операцією, а "замивається", тобто приймає душ і надягає стерильний одяг і рукавички. Руки перед тим миють дезінфікуючим розчином. Але цього вимагають умови повної стерильності в операційній. Але навіщо змушувати одягати бахіли відвідувачів в холі? Хворі, в той період, коли потрібна стерильність, знаходяться в реанімації. Коли їх переводять в палату, до них можна пускати людей і так. Зрозуміло, що не у верхньому одязі та взутті. Але для цього є гардероб. Одним словом, бахіли - це архаїзм і викачування грошей", - підтримала Супрун операційна сестра Алла Несоленова.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Уляна Супрун розвінчала популярний міф про бахіли.
В. о. міністра охорони здоров'я України розкритикувала нав'язування і саму наявність в лікарнях і клініках бахіл.