Жителі мегаполісів частіше відчувають стрес, тому необхідно навчитися його контролювати. Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у себе в Facebook.

За її словами, дослідження показують, що у них на 21% вище ризик появи тривожних розладів і на 39% - розладів настрою, ніж у жителів сільської місцевості.

В. о. міністра охорони здоров'я уточнила, що симптоми тривожності - це поганий настрій, порушення сну, підвищена чутливість до шуму або періодичне прискорення дихання і серцебиття.

"Найкращий спосіб боротися з тривожністю - підібрати свої дієві лайфхак. Перш за все, слід розуміти, що відчувати тривогу час від часу - це нормально. Часто - це захисна реакція організму на небезпечні ситуації та порушення зони комфорту", - вважає Супрун.

Популярні новини зараз

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі

Показати ще

Вона попередила, що через постійне відчуття тривожності підвищується рівень гормону стресу кортизолу і артеріальний тиск, що з часом може збільшити ризик появи хвороб серця, розвитку інсульту і хвороб нирок.

"Тому дуже важливо вміти протистояти цьому станом і навчитися його контролювати. Найбільш потужною зброєю для контролю почуття тривоги є прості фізичні вправи. Вибирайте будь-яку активність, яка вам до душі, наприклад, біг або велопрогулянки, і зробіть її регулярною частиною вашого життя", - сказала Супрун.

В. о. міністра охорони здоров'я радить відмовитися від кофеїну та лікарських засобів і речовин, які можуть викликати розвиток симптомів тривожності.

"Вивчайте техніки глибокого дихання, медитації і поліпшення усвідомленості, а також практики, які дозволяють знизити тонус м'язів і підсилити відчуття спокою. Намагайтеся лягати спати і прокидатися в однаковий час. Щоб поліпшити якість сну, не користуйтеся електронними пристроями, уникайте переїдання, вживання кофеїну та алкоголю перед сном", - підкреслила Супрун.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", у Міністерстві охорони здоров'я розповіли про перелік безкоштовних послуг, які українцям гарантовано оплатять із бюджету на рівні первинної допомоги.