Близько 90% випадків болю у спині залежать від певних положень і рухів.
Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.
Тож якщо ви на ці довгі вихідні плануєте інтенсивні фізичні навантаження або ж навпаки, провести час біля серіалів на дивані – підготуйтеся, щоби раптовий біль не зіпсував вам плани.
"Разом з лікарем-нейрохірургом Вадимом Ілляшенко продовжуємо піклуватись про вашу спину. Прості та дієві поради, які не замінять повноцінних консультацій з лікарем, проте дозволять краще розуміти свій стан, зменшити відчуття болю і дискомфорту та залишатись здоровими", – написала Уляна Супрун. Важкоатлети розігріваються перед підйомом штанги. Спробуйте і ви. Зокрема, Супрун рекомендує перед важкою фізичною працею добре розігрітись, як це роблять спортсмени.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Якщо вам потрібно підіймати важкі предмети – підготуйтеся заздалегідь. Перед цим розігрійтеся, продумайте, як ви будете брати вантаж, за що хапатися, де нести, як ставити та що потрібно, щоб полегшити роботу.
Крім того вона відзначила, що важкі предмети потрібно тримати якомога ближче до тіла та виконувати підйоми і повороти з допомогою ніг. Використання сильних м’язів ніг допоможе зняти навантаження зі спини. Також намагайтеся утримувати спину рівною, зберігаючи вигини хребта.
Якщо запланували провести час з попкорном і серіалами, не забувайте час від часу змінювати положення, вставати та розминатися. Пам’ятайте, що головне для здоров’я спини – це рух. Якщо довго сидите – обов’язково виконуйте зворотний рух – нахили або прогини назад. Якщо довелося довго простояти на ногах, наприклад у транспорті, переступайте з ноги на ногу, злегка розслабте ноги в колінах. Та намагайтеся триматися за той поручень, що збоку, а не над головою. Знайдіть свій "рятувальний рух"
Біль у спині рано чи пізно виникає майже у кожної людини та періодично повторюється протягом життя. У більшості випадків напади болю носять стереотипний (схожий) характер. Щоб бути готовим до нападу болю – виберіть свою вправу заздалегідь.
Медреформа: у яких випадках швидка не приїде