Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун привітала медиків з професійним святом. Вона зазначила, що завдяки реформам з'явився шанс повернути гідність пацієнтам і медпрацівникам, - передають ЗМІ.
Незважаючи на величезну напругу і відповідальність, які відчувають всі медичні працівники в світі, українські медики щодня переживають всі складнощі роботи в системі охорони здоров'я, яка руйнувалася роками, - підкреслила глава МОЗ.
За її словами, позитивні зміни, які зараз відбуваються в медичній сфері, сприяють появі справедливої оплати праці медпрацівників.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
"Медична система трансформується, і позитивні зміни нарешті дозволять медичним працівникам працювати за світовими стандартами в Україні і отримувати справедливу оплату за свою роботу. Спасибі всім, хто йде назустріч позитивним змінам - своєю сумлінною працею, постійним навчанням і дослідженнями, а головне - бажанням допомагати людям ", - підкреслила Уляна Супрун.
Раніше "Знай.uа" писав про те, що в Україні до 2024 року впровадять обов'язкове ліцензування лікарів. Без ліцензії медик не матиме права займати посаду.
Зміни на законодавчому рівні МОЗ планує ввести наприкінці цього року. Перехідний період триватиме 5 років, і вже після 2024 року лікарі без ліцензії не зможуть працювати. Кожен лікар матиме особисте професійне портфоліо, фіксацію своєї історії медичної практики.
Щоб отримати ліцензію, кожен практикуючий лікар протягом цього перехідного періоду повинен здати незалежне тестування за міжнародними стандартами. Цю ліцензію повинні визнати країни Євросоюзу, США, Канада, Японія та Ізраїль.
Кожних 2-3 роки лікар повинен підтверджувати свою ліцензію відповідним навчанням. Зараз це називається післядипломною освітою.
Крім того, лікар може втратити ліцензію, якщо на нього були скарги. "Якщо будуть якісь скарги проти лікаря, ліцензію можуть призупиняти", – зазначила очільниця МОЗ. Зараз, за словами Супрун, навіть колективні скарги проти лікарів залишаються безадресними. Ліцензування впровадить особисту відповідальність лікаря за свою роботу.
Супрун наголосила, що проблема кваліфікації лікарів дуже гостро постала в Україні, коли почалась програма вибору лікарів первинної ланки.
Зараз немає механізму, щоб ми могли контролювати, які лікарі хороші, а які є насправді ті, з якими ми не повинні працювати. І зараз дуже важко пацієнтам, бо вони не розуміють, чи професійна ця людина, чи варто їй довіряти, – зазначила в.о. міністра охорони здоров'я.