Вже в цю неділю, 27 травня, українці відзначать важливе церковне свято – День святої Трійці. Це одне з великих дванадесятих свят православ'я, яке відзначається на 50-й день після Великодня. Трійця в 2018 році випадає на неробочий день, тому вихідний перенесуть на понеділок 28 травня. Тобто в кінці травня українці матимуть три вихідних: 26, 27 і 28 травня 2018 року. Znaj.ua розповість, що потрібно знати про свято і які існують прикмети і традиції на День святої Трійці-2018.

Трійця – що за свято

Саме в цей день до святих апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух, який і символізує триєдність Бога. Трійця вважається днем народження Церкви. Тиждень після неї називається "Зеленими святами". Всі православні храми 27 травня будуть прикрашені гілками берези, бузку, клену – вони символізують оновлення душі.

Згідно з текстами Євангелія, святі апостоли п'ятдесят днів чекали обіцяного Христом зішестя Святого Духа на землю. Гнані за свою віру вони щоночі таємно збиралися в простій світлиці в Сіоні для молитви. На п'ятдесяту ніч довгоочікуване чудо сталося.

Святий дух зійшов на учнів Христа у вигляді яскравого полум'я. В ту ж мить апостоли отримали чудові здібності. Вони тепер могли пророкувати, зціляти і говорити на всіх мовах світу. Ці властивості були даровані Богом своїм обранцям, щоб вони могли нести світло християнського вчення по всьому світу і творити дива, вселяючи в людей віру в Ісуса Христа.

Популярні новини зараз

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"

Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Прикмети на Трійцю

Свята Трійця є одним з улюблених народних свят. Якщо зустріти цей день правильно, то можна притягнути у своє життя багато світлого і доброго.

Трійцю святкують три дні. Господині до неї дуже ретельно готуються: наводять в будинку чистоту, прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами, що символізує процвітання і новий життєвий цикл.

Субота перед святом є поминальним днем. Люди в храмах ставлять свічки за упокій померлих родичів. Особливо моляться за померлих передчасною смертю, вважаючи їх жертвами підступних русалок.

У старовину дівчата плели собі вінки після служби і опускали їх у воду. В знак любові деякі дарували вінки хлопцям. Трави, зрізані на Трійцю, сушили і прикрашали ними оселі. Вважалося, що це захистить будинок від грози.

Як повідомляв портал "Знай.uа", 20 травня християни католицької віри святкують День Святого Духа або П'ятидесятницю (Pentecost) — важливе церковне свято, що відзначається на 50-й день після свята Великодня в пам'ять зішестя Святого Духа на апостолів.