В Україні 20 травня відзначають День пам'яті жертв політичних репресій. Щорічно він припадає на третю неділю травня.

Точну кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. На думку фахівців, за період початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб.

День пам'яті встановлено згідно з указом президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження нацпам'яті, та у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

У неділю на території Національного історико-меморіального заповідника "Биківнянські могили" за участі президента Петра Порошенка відбудуться заходи з вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", кожен рік у третю неділю травня прийнято згадувати людей, які померли від СНІДу. В цьому році дата припадає на 20 травня. Головна мета цього дня – привернути увагу світової громадськості до проблем хворих на СНІД та носіїв ВІЛ-інфекції, а також до поширення цього захворювання в світі.

Уперше Всесвітній день пам'яті жертв СНІДУ (World Remembrance Day of AIDS Victims) відзначили в американському Сан-Франциско в 1983 році. Через кілька років з'явився символ руху проти цієї хвороби. Ним стала червона стрічка, прикріплена до одягу, а також різнокольорові полотна — квілти, зшиті з клаптиків тканини в пам'ять про безліч людей, які пішли з життя. Ці атрибути вигадав у 1991 році художник Франк Мур. І в даний час у Всесвітній день пам'яті жертв СНІДУ активісти цієї акції і просто небайдужі люди прикріплюють до свого одягу червоні стрічки.

Напомним, національна пам'ять – один з найпотужніших генетичних кодів людини. Вона закарбовує все, а особливо страшні трагедії. Саме тому кримські татари 18 травня згадують страшний 1944 рік, коли їх народ став вигнанцем, коли людське життя не коштувало ані копійки.