Для українців літній сезон на пляжах – не важливо, Одеса це, чи Туреччина, завжди асоціювався із дискотеками просто неба, катанням на банані чи катері, ну і звісно куди ж без алкоголю.Чого гріха таїти, випивають біля річки і моря багато відпочивальників, навіть не замислюючись, наскільки непередбачувані наслідки це може мати.

Аби застерегти від небезпеки, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook описала все, що чекає на любителів перехилити чарку у спеку.

Зневоднення та проблеми із тиском

Супрун попереджає: при високих температурах повітря організм і так втрачає багато рідини, а алкоголь це ще й посилює. І хоча те саме пиво, здавалося б, складається на 95% із води, ситуацію це аж ніяк не рятує:

"Алкоголь діє як діуретик, тобто змушує нирки виводити воду, а не утримувати її. Тому навіть через пиво або сидр організм втрачає більше води, ніж ми спожили. Зневоднення нікуди не дівається, проте інтоксикація алкоголем посилюється. Через алкоголь мозок гірше оцінює внутрішню температуру тіла. Тому здається, що алкоголь зігріває. Судини шкіри розширюються. Але повітря теж гаряче, і бажане охолодження не настає. Зате може сильно впасти тиск і виникнути відчуття втоми і слабкості", - пояснила вона.

Популярні новини зараз

Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги

Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам

Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає

Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати

Показати ще

Ризик серцевого нападу

Зростає одразу після прийому спиртного, навіть якщо ви вживаєте досить рідко: одного разу, аби потрапити до лікарні, буде цілком достатньо. Крім того, у спеку із потом виводяться цінні для роботи серця електроліти: калій, натрій.

Серцю важко працювати за таких умов. Від спеки та розширення судин тиск може суттєво впасти і навіть спричинити запаморочення. Людям, у яких хворе серце, категорично не можна пити в спекотну погоду.

Алкоголь та активний відпочинок несумісні

Спочатку може бути справді веселіше, поки серце не "заб'є на сполох", збільшується ризик нещасних випадків, на 25-50% утоплення пов’язані зі споживанням алкогольних напоїв, алкоголь погіршує відчуття балансу, і шанси впасти чи травмуватись зростають.

"В спекотну погоду найкраще пити напої, що містять електроліти: узвар, морс, лимонад - або навіть теплий чай. Людям із хворим серцем, вагітним жінкам і тим, хто приймає ліки категорично не можна пити алкоголь", - підсумувала Супрун.

Дивіться: Раціон у спеку: що їсти та пити, коли на вулиці +30

Як повідомляв портал "Знай.ua", Супрун дала дієві поради українцям, як перемогти біль у спині.