Народна мудрість говорить: сіль - це біла смерть. Однак мало хто знає, як прибрати з дієти надлишок натрію і поповнити недолік калію.

Сучасні дослідження показали: вживання калію і відмова від зайвої солі знижують ризик інсульту на 21% і зменшують ймовірність проблем із серцем.

Калій необхідний для захисту кровоносних судин від окислення, а ще він перешкоджає потовщенню їх стінок.

Добова норма споживання калію для дорослої людини - 4700 мг. За цим потрібно уважно стежити, адже надлишок калію може бути небезпечним для здоров'я.

Поповнити запаси калію допоможуть смачні та корисні продукти:

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу

Показати ще

Батат (солодка картопля)

Цей коренеплід - рекордсмен за вмістом калію. В одній бульбі міститься 694 мг, а також багато клітковини, бета-каротину і вуглеводів. А от калорій - дуже мало - всього 131 ккал.

Томатні соуси

Паста і пюре містять набагато більше калію, ніж томати у свіжому вигляді. У чверті склянки томатної пасти знаходиться 664 мг мінералу, а в половині склянки пюре - 549 мг. Улюблений багатьма томатний сік містить більше 400 мг.

Бурячиння

Чимало людей необачно викидають бурякове бадилля. А все тому, що не знають - воно містить величезну кількість калію - 644 мг на півсклянки.

Бобові

Трохи поступається буряковому бадиллю біла квасоля. Саме в ній міститься найбільша кількість калію серед бобових - майже 600 мг на півсклянки. А ще бобові корисні для серця і багаті на клітковину.

Йогурт

Цей продукт містить не тільки корисні пробіотики й молочнокислі бактерії, які покращують травлення, але й калій. У 180 мл знежиреного йогурту знаходиться 579 мг мінералу.

Молюски

Як консервовані, так і свіжі морепродукти багаті калієм - 534 мг на 85 г. А ще у них найбільше вітаміну В12, який корисний для нервової системи, а також допомагає клітинам організму засвоювати білки, жири і вуглеводи.

Чорнослив

Півсклянки сушеного продукту містять майже 400 мг калію, а сливовий сік - 530 мг калію на ¾ склянки. Крім того, чорнослив ущільнює кісткову тканину.

Морквяний сік

Злегка поступається сливовому морквяний сік - 500 мг мінералу на ¾ склянки. Крім того, морква та інші помаранчеві продукти корисні для зору. При цьому важливо пити свіжовичавлений сік, а не пакетований.

Чорна патока або меляса

Меляса - це різновид патоки, якою можна замінити цукор або мед для більшої користі для організму. Крім заліза і кальцію, вона також містить близько 500 мг калію.

Риба

Палтус, тунець, райдужна форель і тріска - все це джерела калію, до складу яких входить майже 500 мг мінералу на 85 г риби. А ще ці продукти багаті на корисні жири, які знижують ризик хвороб серця на 35%. Для серцево-судинної системи також корисні й кардионагрузки. Якщо ви не знаєте, з чого почати і які вправи обрати - підпишіться на проект Фітнестрансформація.

Соєві боби

Зелені соєві боби - відмінне джерело білка і калію - 500 мг на півсклянки продукту. Необроблені соєві продукти також мають протизапальні властивості.

Гарбуз

Великоплодовий гарбуз багатий на вітамін А, клітковину, яка швидко наповнює шлунок і дає відчуття ситості та калій - 448 мг на півсклянки. Крім того, гарбуз - дуже легкий продукт - всього 50 ккал на порцію - ідеальна добавка до дієти.

Банани

Цей тропічний фрукт дуже корисний для серця, адже містить більше 400 мг калію. При цьому банани добре втамовують голод за рахунок резистентного крохмалю, що поліпшує обмін речовин.

Молоко

Молоко - джерело не лише кальцію, але й калію - 382 мг на склянку знежиреного продукту. Одновідсоткове або незбиране молоко містять менше.

Апельсиновий сік

Всі знають, що апельсиновий сік багатий на вітамін С, проте в ньому також міститься і чимало кальцію, фолієвої кислоти, вітамінів групи В і калію - 355 мг на ¾ склянки. Знову ж таки, найкорисніший - свіжовичавлений сік.

Однієї дієти недостатньо для того, аби бути здоровим і тримати себе у відмінній формі. Необхідні також і фізичні навантаження. Якщо ви не знаєте, в яку залу краще піти і з чого почати, скористайтеся послугами GoFIT, який продає єдиний абонемент у тисячі фітнес клубів, а також тренажерних залів. З цим абонементом ви можете цілий місяць безлімітно відвідувати більше 350 напрямків спорту.