Після запровадження нового закону в Україні незабаром може практично зникнути звичний для нас інститут прописки. Замість нього буде онлайн-система декларативної реєстрації. Скасування старих правил теоретично покликане модернізувати процес і назавжди відмовитися від елементів радянських часів.

Крім того, це одна із вимог ЄС для безвізового режиму. Верховна Рада "тримала у шухляді" цей документ з 2003 року, все ніяк не могли визначитися із остаточним варіантом, змінювали назви та деякі положення у тексті.

Припускають, що скоро для такої реєстрації достатньо буде подати заяву без будь-яких підтверджуючих документів, але в українських реаліях все, на жаль, не відбувається так швидко, як за кордоном.

Прописка просто вкрай необхідна в контролюючих органах: в ЦВК - для визначення списків виборців, постачальникам комунальних послуг - для нарахування плати за опалення, військкомату - для здійснення військового обліку.

Популярні новини зараз

Пасажирка образила українську мову, таксист "покарав" її в ту ж секунду: сказала, що ненавидить

17-річний хлопець, який спалив прапор України, почув вирок суду: тепер юнак хоче в армію 

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зістригла волосся і закохалася по вуха в орендованій сукні: "Яка тендітна"

Зарослий жирком бік Ані Лорак виліз зі штанів, щоб привітатися з фанатами

Показати ще

"На даний момент в Україні процедура реєстрації місця проживання все ще залишається складною для громадянина, хоча є однією з найпопулярніших адміністративних послуг. Протягом року за цією послугою звертаються понад два мільйони чоловік і кожен заявник витрачає від години до декількох тижнів на її отримання . Втім, незважаючи на складну процедуру, є ще одна неприємна новина - далеко не всі можуть скористатися цією послугою. Як мінімум 30% громадян не можуть пройти процедуру реєстрації місця проживання ", - пояснила Людмила Рабчинська, керівник сектора політики та реінжинірингу Офісу реформи адміністративних послуг.

Бюрократія, як відомо, всього лише наслідок корупції. Якщо шукаєте тимчасову реєстрацію, то можете помітити чимало оголошень, які обіцяють за кілька тисяч гривень "вирішити вашу проблему швидко".

Дехто вважає скасування прописки недоцільним, адже в будь-якій цивілізованій країні без неї не обходяться.

Зараз текст закону допрацьовується групою при Міністерстві внутрішніх справ, автори обіцяють – процедура не займатиме більше 5 хвилин, проводитиметься в режимі онлайн, при чому цілодобово. Приблизно так і відбувається зараз у США, Нідерландах, Латвії, Німеччині, Естонії, Фінляндії, Литві.

Процедура прописки за новими правилами:

  • отримати право на проживання
  • надати підстави на придбання прав на майно за місцем реєстрації
  • пройти перевірку для захисту інтересів власника (документи можуть вибірково блокувати і анулювати)
  • створення єдиної системи для обміну даними між різними державними органами

Дивіться: реєстрація місця проживання

Як повідомляв портал "Знай.ua", парламент прийняв новий закон про реформування сфери паркування, який набуде чинності через півроку після підписання його президентом і публікації в офіційних виданнях.