Після Великодня, як свідчать традиції, житомиряни вирушають на кладовища, щоб вшанувати пам'ять померлих і прибрати їх могили. Зазвичай люди намагаються замінити штучні вінки і квіти, які за рік встигли вигоріти на сонці і потьмяніти від дощів і вітрів, на нові.
Таким чином на кладовищах накопичуються цілі гори дуже шкідливого пластику. Пластикових вінків і квітів на житомирських кладовищах стає все більше і більше. Екологи забили на сполох, адже все знаю, що пластик розкладається понад 100 років і взагалі вважається одним з найбільш шкідливих матеріалів.
В Житомирському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я України розповіли, що обсяги виробництва полімерних матеріалів сьогодні перевищують обсяг випуску чорних і кольорових металів і ростуть з кожним роком. Питання грамотної утилізації стоїть дуже гостро, адже зростають і обсяги їх відходів.
Полімерні матеріали на основі різних пластмас, еластомерів та волокон досить довговічні в плані експлуатації, а ті, що вийшли з користування, погано розкладаються і забруднюють навколишнє середовище.
Спалювання відходів полімерних пов'язане з викидами шкідливих токсичних речовин, які можуть провокувати розвиток раку і хвороб дихальних шляхів, тому краще всього нести на кладовища живі квіти і висаджувати їх біля могил або купувати вінки з хвої і сухоцвітів.
Священнослужителі дотримуються такої ж думки:
"Штучні квіти і вінки сприймаються як фальшиві, несправжні і тому на цвинтар і церква бажано приносити живі квіти", - каже житомирський православний священик Вадим Шапран.
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Нагадуємо, що Радониця, або батьківський день, в 2018 році випадає на 17 квітня. В цей поминальний день, за традицією, згадують покійних, йдуть у храм і на кладовищі.
На 9-й день після Великодня, у вівторок, відзначають Радоницю – день пам'яті покійних родичів. В цей день збираються за столом, щоб згадати померлих, їдуть на цвинтар, щоб навести порядок і покласти квіти.