Харків'янин Сергій Тимчук вирішив питання з утилізацією пакувальних матеріалів, створивши їстівну плівку для продуктів. Екологічно чистий поліетилен дозволяє продовжити строк зберігання їжі. Крім збереження їжі, він абсолютно не шкодить навколишньому середовищу.
Вчений 15 років присвятив розробці. Основним матеріалом для неї став кукурудзяний крохмаль на основі власного сорту кукурудзи. За допомогою такої плівки можна, наприклад, збільшити термін придатності швидко псуються з декількох днів до місяця.
“Якщо на хліб одягнути нашу плівку, то він залишається свіжим до 4 тижнів. Його навіть можна їсти, не знімаючи плівку", – каже винахідник. Також сергій додав, що якщо поліетилен Тимчука кинути в окріп, то він "розтане" за 15-20 хвилин і стане основою для приготування супу. Але навіть коли ви викинете плівку, то за кілька тижнів від неї не залишиться і сліду.
Однак у новинки є і мінуси - для її виробництва потрібно більше ресурсів, що призведе до збільшення вартості виробництва у порівнянні зі звичайною плівкою, яка не розкладається століттями.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Раніше астрономи заявили, що людство побувало на Місяці задовго до NASA. У румунському місті була знайдена цікава рукопис Сібіу, в якій детально розглядається винахід, дуже схожу на сучасну ракету. Знайшов незвичайну книгу Доу Тодериу. Як виявилося, створення рукопису припадає на 1556 рік.
Якийсь прототип сучасної ракети створив винахідник Конрадом Хаас. Саме він за 25 років старанної роботи створив прототип першого в історії літального апарата, здатного долетіти до Місяця.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що корейці показали національний скарб.